Emniyetten Kaçak İçki Operasyonu…

yilbasi-oncesi-ilcede-alkollu-satis-yapan-isyerlerine-denetim05317d9dec

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerde alkollü içecek ve tekel maddelerinin satışının yapıldığı işyerlerinde denetimler yapıldı.

 

Sinop İl Merkezinde ve İlçelerde faaliyet gösteren alkollü içecekler ve tekel maddelerinin satışını yapan iş yerlerinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) görevlilerince, olması muhtemel kaçak veya sahte tekel ürünlerinin satışının önüne geçilmesi amacıyla denetimler yapıldı. Barkod ve bandrol kontrollerine ilişkin denetimlerin ağırlıklı olduğu uygulama kapsamında 30 işyerinde yapılan kontrolde sahte veya kaçak ürüne rastlanmadı. Gerçekleştirilen denetimler hakkında Sinop İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada benzer denetimlerin ilerleyen dönemlerde de devam edeceği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Yaklaşmakta olan yılbaşı dolayısıyla tütün ve alkol ürünlerinin kullanılmasına yönelik talebi suistimal etmek isteyen şahısların bunu fırsat sayarak halkımızın sağlığını tehdit edecek ve Ülkemiz ekonomisini olumsuz etkileyecek sahte içki veya gümrük kaçağı ürünlerin satışına tevessül edilebileceği değerlendirilmiştir.

Bu sebeplerle yıl içerisinde yapılan mutat denetimlerin İlimiz merkezi ve İlçelerimizde barkod ve bandrol kontrollerine ilişkin denetimler daha fazla uygulanmak suretiyle kötü niyetli şahıs veya işletmelerin tespitine yönelik çalışmalar artırılmıştır.

 

Bu kapsamda yapılan ilk etap kontrollerinde 30 iş yerinde kontroller yapılmış, sahte veya kaçak ürüne rastlanmamıştır.

Her şeyden önemli olan halkımızın sağlık ve güvenliği için İl Emniyet Müdürlüğü olarak tüm kurumlarla beraber sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında denetimler farklı zaman dilimlerinde uygulanmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.