Durağanlı Gazi,Komutanlar iki eri gözümüzün önünde şehit etti……

bb_892

Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, İstanbul’da darbeci askerlere karşı direnirken yaralanan Durağanlı Zekeriya Yaşar’ı evinde ziyaret etti. Darbe gecesi tanık olduğu bazı olayları anlatan Zekeriya yaşar, vur emrine uymayan iki erin gözleri önünde komutanları tarafından kafalarına ateş edilerek şehit edildiğini söyledi.

TSK’da bir grup asker tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında İstanbul’da bulunan ve darbeci askerlere karşı direnmek için Boğaziçi Köprüsüne giden Durağanlı Zekeriya Yaşar, darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu bacağından yaralandı. 15 Temmuz gazisi Zekeriya Yaşar’ı Durağan ilçesine bağlı Çerçiler köyünde ziyaret eden İlçe Kaymakamı Turan Soğukoluk, Durağanlı gaziye acil şifalar diledi. Zekeriya Yaşar nezdinde tüm gazilere bu vatan için verdikleri mücadeleler için şükranlarını sunan Kaymakam Soğukoluk, her zaman gazilerin ve gazi yakınlarının yanında olduklarını belirtti. Soğukoluk; “15 Temmuz darbe girişimi anında Boğaziçi Köprüsünde darbeci askerlere karşı gerçekleştirilen direniş esnasında kurşunla bacağından yaralanan ve gazilik payesi alan Zekeriya Yaşar üstadımızı Çerçiler köyümüzde ziyaret ettik, kendisine acil şifalar diledik. Bu vatan onlara minnettar. Zekeriya Yaşar ve onun gibi vatansever insanlarımız olduğu sürece bizleri kimsenin yıkması, parçalayabilmesi mümkün değil. Ben Zekeriya Yaşar gazimiz nezdinde tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

VUR EMRİNE UYMAYAN ERLER, RÜTBELİLER TARAFINDAN ŞEHİT EDİLDİ 15 Temmuz gecesinde bizzat tanık olduğu bazı olayları anlatan Zekeriya Yaşar, o hain gecede askerlerine, masum vatandaşların üzerine kurşun sıkma emri veren rütbelilerin emri yerine getirmeyen iki eri gözlerinin önünde kafalarına ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Yaşar; Köprüdeki erlerin hiçbiri çok yaklaşmamıza rağmen bize ateş etmedi. Rütbeli komutanlar iki ere halkın üzerine ateş etme emri verdi. İki er halka ateş etmeyince gözümüzün önünde iki eri kafalarına sıkarak öldürdüler! Gözlerini korkuttukları diğer erler ise sadece havaya ateş ettiler. Bizlere sadece rütbeli komutanlar sıktı” dedi

Vitrinhaber Gazetesi

b_1535

Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.