Durağanlı Çeltik Üreticine Müjde, TMO Yıllar Sonra Durağan’a Geldi!

166521

 

ahmet-usta-ak-parti-duragan-ilce-baskaniÇeltik üreticisinin umudu olan TMO Durağan’da çeltik alımlarına başlıyor.  Ak parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in direktifleri  ve girişimleri ile başlatılan ofisin Durağan’a açılmasında  karar kılınırken,   Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Usta yakından takip ettikleri bu süreci şöyle anlattı.

Usta, “vekilimizin bakanlık nezdinde takip ettiği ve yakından ilgilendiği bu konu da olumlu sonuç alınmış Durağanlı çeltik üreticisi çeltikte alternatif bir fiyat oluşması ile ürününde hak ettiğini alacağı bir yapının oluşması sağlanmıştır” dedi.

Usta; “Çeltik üreticisinin taleplerini dikkate alarak ofisin Durağan’da açılması için girişimlerde bulunduk. Vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alan TMO yaptığımız girişimlerle Durağan’da ofis açmaya karar vermiştir. Sayın vekilimizin yakından takip ettiği ve direktifleri ile başlattığımız bu girişim Tarım Bakanlığı nezdinde dikkate alınmıştır. Çeltik hasadı ile birlikte vatandaşımızın fiyat belirlemesinde TMO önemli bir rol oynayacaktır. Fiyat belirlemede vatandaşı tüccara mahkum etmeyen ve de alternatif bir kapı olan TMO Durağan’da çeltik üreticisinin kazandığı ve üretimden  haz aldığı bir yapının adıydı. Biz bu yapıyı tekrar Durağan’a geri taşıdık. TMO ismini tekrar Durağan’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dileğimiz odur ki; geçimini çeltik üretimi ile sağlayan çiftçimiz, çeltik üreticimiz kazansın.. Vekilimize bu hususta bize verdiği destek ve katkılarından dolayı çeltik üreticimiz ve halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi

TMO ile ilgili görsel sonucu

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.