Durağanlı 16 Yaşındaki, Minik Yıldız Futbolcu, 15 Aydır Yaşam Mücadelesi Veriyor……

sri

Durağan ilçesinin Sarıkadı Köyü’nden olan Emin Sarıca(62) 15 aydır yoğun bakımda yatmakta olan torunu için yardım bekliyor.

 

Emin Sarıca’nın torunu Ö. F. Sarıca (16) 07.08.2015 tarihinde 3 arkadaşı ile birlikte tatil amaçlı gittikleri Marmara Ereğli’ de girdikleri denizde kum çekilmesi diğer adı ile Rip akıntısı sonucu boğulma tehlikesi geçirdiler. 4 arkadaştan 3’ü sağ salim kurtulurken Ö.F. Sarıca beyne pıhtı atması sonucu bitkisel hayata girdi. Çorlu Devlet Hastanesi’nde 4 ay yatmasının ardından Bayrampaşa’da bulunan özel hastaneye sevk edildi.

sarii

Emin Sarıca, hastanenin nöroloji bölümünün bulunmamasına rağmen hastanenin kendileri ile çok ilgilendiğini belirtti. Sarıca; “1996 yılında taşındım Çorlu’nun Nusratiye Mahallesine, 20 yıldır orada yaşıyoruz. Torunum Ö. F. 7 yıldır Beşiktaş altyapısında olan Çorlu Yıldızspor’ da lisanslı futbolcudur. O günden beri yediğimiz, içtiğimiz belli değil, 15 aydır torunumun yaşaması için mücadele veriyoruz.

 

Artık maddi imkanlarım yetersizleşti. Ben kendim tarım emeklisiyim, oğlumun aldığı maaşta belli masraflara yetmiyor. En sonunda çareyi sizin aracılığınız ile sesimizi devlet büyüklerimize, iş adamlarımıza duyurmakta buldum. Elbet sesimi biri duyar ve ben torunuma kavuşurum.” dedi.

sarii3

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.