Durağanda Güreş Merkezi Hizmete Açıldı…

Nice Pehlivanlar Çıkarmak Dileğiyle

GÜREŞ MERKEZİMİZİ AÇTIK

Türkiye’mizin Yıldızları baş pehlivanlarımız İsmail Balaban, Turan Balaban, Osman Aynur, İbrahim Çoraman ve ilçemizin gururu baş pehlivanımız Mustafa Taş’ın teşrifleri Kaymakamımız Soner Erol, AK Parti Sinop İl Başkanımız Uğur Giresun, İlçe Başkanımız Hasan Yıldırım, DUDEF Genel Başkanımız Halil İbrahim Aktan, Sinop Eğitim Vakfı Başkanımız Mehmet Coşkun, Belediye Meclis Üyelerimiz, Belediye Başkan Yardımcımız Ebubekir Yeşiloğlu, Kurum Amirlerimiz, STK Temsilcilerimiz, Siyasi Parti Başkanlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız ve hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile Durağan Güreş Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdik.

Türk’ün dünya tarihinde güçlü bilinmesinin sebeplerinden biride pehlivanlarımızın dünyaya nam salmalarıdır. Bu pehlivanlar güreşlerde keşfedilerek dünya arenasında istiklal marşımızı okutup, bayrağımızı göklere çektirmişlerdir. Bu etkinlikler toplumu bir araya getirerek birbirleri ile kaynaşmalarına, çocukların, gençlerin geleneğimizi öğrenmelerine vesile olmaktadır. “DURAĞAN GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ” Türk’ün geleneğinin yaşatılmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sunacaktır.

Ata sporumuz, Hz. Peygamber (SAV) sünneti güreşimize destek olanlardan, Eğitim Merkezinin açılmasına vesile olan herkesten Allah razı olsun. Bizlerde Durağan Belediyesi ve şahsım olarak her zaman ilçemizden başpehlivanlar çıkarmak için sporun sporcunun ve gençlerimizin maddi, manevi her zaman yanında olacağız. Rabbim ilçemizden nice pehlivanlar çıkarmayı bizlere nasip etsin. Rabbim yolumuzu açık etsin.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18198 makale
Boyabat Gündemi