Durağanda Demokrasi İçin, 27 Tane Şükür Kurbanı Kesildi…….

kurban25

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan Sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Durağan Kaymakamlığı, Durağan Belediyesi ve halkımızın katkılarıyla 27 adet şükür kurbanı keserek halkımıza ikramda bulunduk.
Halkımız Türkiye’de düşüncesi, dili, dini ne olursa olsun, kendi kaderini tayin etmek adına darbelerin ve zulmün karşısında nasıl durduğunu bize gösterdi. Büyük Milletler böyle zamanlarda belli olur.

 

 

Zor zamanlarda milletler tarih yazar. Tarihin akışını değiştirir. Türkiye, kanlı bir darbenin arifesinde aziz milletimizin yekvücut olarak, yüreklerin toplu atılması ile birlikte bu darbeyi def etti. Bizler bu onurlu ve büyük milletin birer ferdi olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Tüm dünyaya vatan ne demektir. Millet geleceğini nasıl tayin eder. Bunun en iyi örneğini bu son zamanlarda milletimiz gösterdi. Söz konusu vatansa, milletse ve bayrak ise gerisi teferruattır.

 

Bu ortak paydada büyük bir millet olmanın haklı, onurlu ve gururunu yaşıyoruz. Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin organizasyonu ile gerçekleşen şükür kurbanı merasimini anlamlı buluyorum. Kesilen Kurbanların tüm bela ve musibetlerin def etmesine vesile olmasını diliyorum. Darbeye karşı birlik ve beraberliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

kurban01 kurban02 kurban03 kurban04 kurban05 kurban06 kurban07 kurban08 kurban09 kurban10 kurban11 kurban12 kurban13 kurban14 kurban15 kurban16 kurban17 kurban18 kurban19 kurban20 kurban21 kurban22 kurban23 kurban24

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.