Durağan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Kuruldu…

Sinop’un en fazla şehit veren ilçelerinden biri olan Durağan ilçesinde Şehit yakınları ve gaziler bir araya gelerek derneklerini kurdular. Durağan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Hakkı Can, yaptığı açıklamada;

“Vatanın birliği ve beraberliği uğruna, bayrak uğruna şehit düşmüş canlarımızı unutmamak, yine aynı uğurda gazi olmuş arkadaşlarımızla bir araya gelmek dertleşmek, dertlerine derman olmak için bir çatı altında buluştuk.Bu güne kadar böyle bir oluşuma gerek duymamıştık. Lakin şehit yakjınları acılarımız üzerinden yapılan kirli hesaplar nedeni ile biz Durağanlı şehit yakınları ve gaziler olarak toprak altındaki şehitlerimize, gazi düşmüş, bu gün sadece günden güne hatırlanan gazilerimizin her zaman yanında olduğumuzu aynı acıyı ve kaderi paylaştığımızı göstermek adına bir araya geldik. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bizler vatan uğrunda kefensiz toprağa giren şehitlerimizin, gazilerimizin acısı ile yanarken biriler,inin dolgu malzemesi olmamak adına bu gün bir ve beraberiz” dedi.


Durağanlı hemşehrilerinin kendilerine sahip çıkacağına inandığını ifade eden Can; “Dinine vatanına, bayrağına bağlı bir coğrafyanın insanlarıyız. Bu nedenle şehitlerine ve gazilerine büyük önem ve değer veren ilçemiz halkınında bizlere her zaman ve her konuda destek vereceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Kaynak : Duragan57

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.