Dünyaca ünlü Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu, Uluslararası Ödül Kazandı…..

Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Ödül Kazandı

Dünyaca ünlü Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen ‘Kitap ve Medeniyet’ konulu 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması’nda kazandığı “Birincilik Ödülü”nü 13 Mayıs Cumartesi günü 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nda düzenlenen törenle Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden aldı.

Aşkın Ayrancıoğlu’nun yanı sıra yarışmada ikinciliği kazanan Ukraynalı sanatçı Olena Tsuranova, üçüncülüğü kazanan Nurullah Şimşek, Teşvik Ödülünü kazanan Hasan Gümüş ve Gençler kategorisinde Başarı Ödülü kazanan Emirhan Kansu, Seren Suyabatmaz, Metehan Erbil, Berhan Cebe ve Ayşenur Palabıyık da 9. Kocaeli kitap Fuarı açılışında düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması’nda ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserler kitap fuarında sergilenirken ayrıca kitap olarak da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi standında halka ücretsiz olarak sunuluyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği, Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 9. kez kapılarını kitap tutkunlarına açtı. 

13-21 Mayıs tarihleri arasında 465 yayınevi, 600’ün üzerinde söyleşi, panel ve imza gününe ev sahipliği yapacak olan 9. Kocaeli Kitap Fuarı’nın açılış törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri, fuarın onur konuğu Beşir Ayvazoğlu ile herkesin Heredot Cevdet olarak tanıdığı Hasan Kaçan, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen ve Aşkın Ayrancıoğlu’nun Birinci olduğu ‘Kitap ve Medeniyet’ konulu 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması’na 58 ülkeden 493 karikatürist 1218 eserle katılmıştı.

Kasnak ; Boyabat Manşet..

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18371 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.