Doktor çilemiz bitmek bilmiyor.!!!

2001 yılında ilçe halkının maddi destekleriyle bina yapımı tamamlanarak kurulan hastanede şuanda herhangi bir branşta doktor bulunmayışı, Türkeli’de ve aynı zamanda komşu ilçemiz Çatalzeytin ile köyleri açısından büyük mağduriyet oluşturuyor.

Vatandaşlar hastanenin diş polikliniklerinin dışında tam bir sağlık ocağı statüsünde kuruluş haline geldiğini dile getiriyor. Geçtiğimiz aylarda Ayancık-Sinop karayolunda meydana gelen heyelan, sonrasında da Türkeli – Çatalzeytin karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle ilçe halkı açısından ulaşım noktasında yaşanan sorunların ardı arkası kesilmezken, zorlu kış şartlarının da ulaşımı etkilemesiyle vatandaşların çilesi bitmek bilmiyor.

Geçen yıl Türkeli – Ayancık karayolunda başlatılan stabilize yol kaplama çalışmalarının da daha senesi gelmeden deforme olması da ulaşım noktasında herhangi bir gelişmenin olmadığının göstergesi olduğunu belirten vatandaşlar, ilçede nüfus ortalamasında özellikle yaşlı kesimin ağırlıklı olarak yaşadığı bir ilçede herhangi bir branşta doktorun bulunmayışının anlamsız olduğunu, bu sorunun yetkililer tarafından bir an önce çözülmesi gerektiğini belirttiler.

Kaynak; Türkeli sesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.