Doğum Yapmaya Hazırlanan Kedi, Polise Sığındı……

b_558_1

Sinop’ta Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği önüne gelen kedinin yavrulamak üzere olduğu anlaşıldı. Polis merkezi önünde sürekli olarak miyavlayan ve merkez önünden ayrılmayan kediyi fark eden emniyet görevlileri, aç olduğunu düşündükleri kediye süt ve su verdi. Kendisine yapılan ikramları kabul etmeyen kedinin doğum sancısı çektiğini fark eden polisler, doğum yapmak üzere olan kediyi vakit kaybetmeden korunaklı ve sıcak bir alana aldılar. Bu arada durumu Sinop Belediyesi Hayvan barınağına bildiren ekipler, kedinin kendi çabaları ile ilk doğumunu yaptığını gördü. Kısa sürede polis merkezine gelen Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner hekimi Volkan Tuncay tarafından, doğan yavru üzerinde yapılan incelemede anne kedinin düşük yaptığı anlaşıldı. Birkaç doğum yapma olasılığı bulunan kedi, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner hekimi Volkan Tuncay nezaretinde alınarak hayvan barınağına götürüldü.
ANNE KEDİ SEZARYANA ALINDI
Anne kedinin ilk yavrusunu düşük yaptığını ve gün içerisinde birkaç doğum daha yapabileceği düşüncesiyle gözlem altında tuttuklarını söyleyen Veteriner Hekim Volkan Tuncay, doğum yapmakta zorlandığını fark ettikleri anne kediyi vakit kaybetmeden sezaryana aldıklarını, ameliyat sonrasında anne karnındaki diğer yavrularında erken doğum nedeniyle hayatta olmadıklarını ancak anne kedinin ise sağlıklı olduğunu belirtti. Tuncay; “Belediyemize gelen ihbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğine sığınan kediyi alarak barınağımıza getirdik. Polis merkezinde erken doğum yapan anne kediyi bir süre müşahede altında tuttuktan sonra acil bir şekilde sezaryana aldık. Ancak normalde daha doğuma 2 haftası olan kedi, erken doğum yaptığı için diğer yavruları da ölü olarak anne karnından çıkarttık. Burada ayrıca kısırlaştırma operasyonu yaptığımız kedimizi barınağımızda yaklaşık 2 hafta boyunca yoğun bakımda tutacağız ve sağlığına kavuşmasının ardından tekrar doğal hayatına devam edebilmesi için salacağız” dedi.
Doğum yapmaya hazırlanan kedi, polise sığındı
BU OLAYLARLA SIKÇA KARŞILAŞIYORUZ
Normalde sahipsiz köpekler için oluşturulan hayvan barınağında, birçok kez yardıma muhtaç hayvanlara bakım hizmeti sağladıklarını ifade eden Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Volkan Tuncay, hayvanların da insanlar kadar yaşama haklarının olduğunu söyledi. Tuncay; “Burada belediyemiz tarafından oluşturulan hayvan barınağında sahipsiz köpeklerimizin bakımı ve barındırılmasını gerçekleştiriyoruz. Ancak barınağımıza getirilen yaralı yada müdahale edilmesi gereken hayvanlarımıza da hizmet verdiğimiz oldu. Çünkü biliyoruz ki onlar da canlı ve bizlerden daha fazla ilgiye ve bakıma muhtaçlar. Bugün de onlardan bir tanesini gerçekleştirdik. Tabi burada duyarlı vatandaşlarımızın olması da oldukça önemli. Bu anlamda bugün doğumunu yaptırdığımız kedimizi sahiplenerek ona ilgi gösteren ve bizlere haber veren emniyet güçlerimize de bu örnek davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum. Onların ilgisi olmasaydı, anne kedi de şuan hayatta olmayabilirdi” diye konuştu.
b_558_1bbbb_89_1bb_344_1Vitrinhaber Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

3 yorum

  1. I am really loving the theme/design of your website. Do you ever run into any web browser compatibility problems? A number of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any suggestions to help fix this issue?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.