Sinop’ta Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği önüne gelen kedinin yavrulamak üzere olduğu anlaşıldı. Polis merkezi önünde sürekli olarak miyavlayan ve merkez önünden ayrılmayan kediyi fark eden emniyet görevlileri, aç olduğunu düşündükleri kediye süt ve su verdi. Kendisine yapılan ikramları kabul etmeyen kedinin doğum sancısı çektiğini fark eden polisler, doğum yapmak üzere olan kediyi vakit kaybetmeden korunaklı ve sıcak bir alana aldılar. Bu arada durumu Sinop Belediyesi Hayvan barınağına bildiren ekipler, kedinin kendi çabaları ile ilk doğumunu yaptığını gördü. Kısa sürede polis merkezine gelen Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner hekimi Volkan Tuncay tarafından, doğan yavru üzerinde yapılan incelemede anne kedinin düşük yaptığı anlaşıldı. Birkaç doğum yapma olasılığı bulunan kedi, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner hekimi Volkan Tuncay nezaretinde alınarak hayvan barınağına götürüldü.
ANNE KEDİ SEZARYANA ALINDI
Anne kedinin ilk yavrusunu düşük yaptığını ve gün içerisinde birkaç doğum daha yapabileceği düşüncesiyle gözlem altında tuttuklarını söyleyen Veteriner Hekim Volkan Tuncay, doğum yapmakta zorlandığını fark ettikleri anne kediyi vakit kaybetmeden sezaryana aldıklarını, ameliyat sonrasında anne karnındaki diğer yavrularında erken doğum nedeniyle hayatta olmadıklarını ancak anne kedinin ise sağlıklı olduğunu belirtti. Tuncay; “Belediyemize gelen ihbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğine sığınan kediyi alarak barınağımıza getirdik. Polis merkezinde erken doğum yapan anne kediyi bir süre müşahede altında tuttuktan sonra acil bir şekilde sezaryana aldık. Ancak normalde daha doğuma 2 haftası olan kedi, erken doğum yaptığı için diğer yavruları da ölü olarak anne karnından çıkarttık. Burada ayrıca kısırlaştırma operasyonu yaptığımız kedimizi barınağımızda yaklaşık 2 hafta boyunca yoğun bakımda tutacağız ve sağlığına kavuşmasının ardından tekrar doğal hayatına devam edebilmesi için salacağız” dedi.
Doğum yapmaya hazırlanan kedi, polise sığındı
BU OLAYLARLA SIKÇA KARŞILAŞIYORUZ
Normalde sahipsiz köpekler için oluşturulan hayvan barınağında, birçok kez yardıma muhtaç hayvanlara bakım hizmeti sağladıklarını ifade eden Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Volkan Tuncay, hayvanların da insanlar kadar yaşama haklarının olduğunu söyledi. Tuncay; “Burada belediyemiz tarafından oluşturulan hayvan barınağında sahipsiz köpeklerimizin bakımı ve barındırılmasını gerçekleştiriyoruz. Ancak barınağımıza getirilen yaralı yada müdahale edilmesi gereken hayvanlarımıza da hizmet verdiğimiz oldu. Çünkü biliyoruz ki onlar da canlı ve bizlerden daha fazla ilgiye ve bakıma muhtaçlar. Bugün de onlardan bir tanesini gerçekleştirdik. Tabi burada duyarlı vatandaşlarımızın olması da oldukça önemli. Bu anlamda bugün doğumunu yaptırdığımız kedimizi sahiplenerek ona ilgi gösteren ve bizlere haber veren emniyet güçlerimize de bu örnek davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum. Onların ilgisi olmasaydı, anne kedi de şuan hayatta olmayabilirdi” diye konuştu.
You can definitely see your enthusiasm in the article you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.
I am really loving the theme/design of your website. Do you ever run into any web browser compatibility problems? A number of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any suggestions to help fix this issue?
I do believe all the concepts you have introduced on your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are too quick for novices. May just you please prolong them a bit from next time? Thank you for the post.
Hi mates, how is everything, and what you desire to say concerning this post, in my view its actually remarkable for me.
ГГУ имени Ф.Скорины
My spouse and I stumbled over here different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to exploring your web page again.
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article and the rest of the site is also very good.
It’s very easy to find out any topic on net as compared to books, as I found this article at this website.
I always spent my half an hour to read this webpage’s articles or reviews daily along with a cup of coffee.
What i do not realize is in fact how you’re not really a lot more well-appreciated than you may be right now. You are so intelligent. You understand therefore significantly when it comes to this topic, produced me individually consider it from numerous numerous angles. Its like men and women aren’t fascinated until it’s something to accomplish with Lady gaga! Your personal stuffs great. Always care for it up!
Hi, i think that i saw you visited my website so i came to return the favor.I am trying to find things to improve my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!
obviously like your web-site however you need to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again.
Автомойка самообслуживания под ключ – это современное решение для максимально выгодного бизнеса. Без перерывов и выходных, 24/7 для клиентов.
Howdy! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?