Denize Düşen Yaralı Karacalar Kurtarılamadı,(Videolu Haber)

karacatelefolduuuturke3-2

Türkeli İlçesinde biri belediye mezarlığı mevkiindeki kayalıklarda, biri de denizde iki karacayı gören karayolları ekipleri, itfaiye ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kayalıklarda sıkışan karacayı sıkıştığı yerden çıkartarak veteriner hekimliğine getirdi. Ancak kafasından ağır yara alan karaca kurtarılamadı. Telef olan karaca daha sonra ekipler tarafından Sinop Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bir yandan ekipler, denizde çırpınır halde görülen diğer karacayı kurtarmak için harekete geçti. Denizin kıyısından uzaklaşan karaca için limandaki bir tekne yardımıyla karaca kurtarılmak istendi. Ancak teknenin olay yerine gittiğinde karaca denizin akıntısıyla birlikte kayboldu.

Olayı görenler vatandaşlardan Salih Yıldız, “Büyük ihtimal sokak köpekleri kovalamıştı. Kayalıklardan doğru atlamaya çalışmış. Biri kayalıklarda sıkışmış, diğeri de denize atlamayı başarmış. Karacalar kış aylarında yiyecek bulamadıkları için şehire iniyorlar ve sonrasında böyle manzaralarla karşı karşıya kalıyoruz. Yetkililerden isteğimiz, hayvanlarımız için köylerde yiyeceklerin sağlanması.” diye konuştu.

 

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.