Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop’u Putin ile konuştuk…

Cumhurbaşkanı Erdoğan. “Sinop’u da Sayın Putin ile konuştuk. Sinop’ta atacağımız adım. Bir de bu seyahatte 3’üncü bir santralin kurulması hususunda Güney Kore Cumhurbaşkanı’yla da bir görüşme yaptık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 9-10 Eylül 2023 tarihinde Yeni Delhi’de düzenlenen 18’inci G20 Liderler Zirvesi’ni tamamladığını, zirve sonuçlarıyla ilgili kapsamlı değerlendirmeyi uluslararası basınla gerçekleştirilen toplantıda yaptıklarını hatırlattı. Erdoğan toplantıda ‘Tek Dünya, Tek Aile ve Tek Gelecek’ teması altında gündemlerindeki konuların ele alındığını söyledi.

PUTİN İLE SİNOP‘U KONUŞTUK
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, özellikle enerji yatırımlarını önemsediklerini belirterek, “GES’le ilgili gelişmeler var, güneş enerjisinde atılan bazı adımlar var. Bunları çok çok önemsiyoruz. Rüzgar ve güneş enerjisinde atılacak bu adımların yanında nükleer enerjide de Akkuyu ile attığımız adım var. Sinop’u da Sayın Putin ile konuştuk. Sinop’ta atacağımız adım. Bir de bu seyahatte 3’üncü bir santralin kurulması hususunda Güney Kore Cumhurbaşkanı’yla da bir görüşme yaptık. Ve bütün bu adımlarla birlikte enerjide sıkıntımız kalmayacak. Tüm bunlarla birlikte Türkiye’nin enerji noktasındaki gücünü ne yapacaktır, artıracaktır” dedi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi