Çok Özel Altın Madalya Sinop’un Oldu…..

Sinop Kırçiçekleri Özel Sporcular Spor Kulübü sporcusu Ekincan Engüzel, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Bölge Yüzme Şampiyonasında 100 m sırt üstü branşında 1. oldu.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) tarafından düzenlenen 1. Bölge Yüzme Şampiyonası Alanya’da gerçekleştirildi. Türkiye genelinden down sendromlu, mental ve otizimli 154 özel sporcunun katılımıyla Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışlarda sporcular; serbest, sırt, kelebek, kurbağa ve karışık branşlarında 50, 100, 200, 400 ve 800 metrelerde mücadele etti.

 

Müsabakalarda 1. Bölge 100 m sırt üstü yüzme yarışında mücadele eden Sinop Kırçiçekleri Özel Sporcular Spor Kulübü sporcusu Ekincan Engüzel, zorlu rakiplerini geride bırakarak yarışmayı birinci olarak tamamladı ve altın madalya kazandı. Sinop’ta yeni kurulan bir kulüp olmalarına rağmen sportif ve kültürel faaliyetlerde başarılı bir grafik izlediklerini belirten Sinop Kırçiçekleri Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı Fadıl Bahçe, bu başarılı grafiği ilerleyen dönemlerde daha da yukarılara taşıyacaklarını ifade etti.

Kaynak : Halk sesi com.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.