Boyabat’ta Zabıta’dan Ekmek Fırınları’na Gece Denetimi..

zabita-dan-ekmek-firinlari-na--gece-denetimi

 

Halk sağlığı açısından öncelik taşıyan işyerlerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Belediye Zabıta ekipleri, bu kapsamda ekmek üretimi yapan fırınlara gece yarısı denetim yaptı.

Yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilen denetimlerde genel temizlik, ürün gramajı ve işyeri ruhsat uygunlukları incelendi. Zabıta ekiplerimiz, Gece yarısı yapılan denetimlerde, genelde standartlara uygun faaliyet gösterildiği belirlendi ve eksikliği olan iş yerlerine de sözlü ihtarda bulunuldu.

‘Önce vatandaşımızın sağlığı gelir’

Halkın sağlığını birinci önceliği olarak kabul eden Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI ; ” Önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı, amacımız halkımızın kaliteli sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamaktır. Genel hijyen uygulamalarını yerine getirmeyen, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçememiş işletmelere yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu kapsamda ayrım yapmaksızın tüm fırınları denetimden geçiriyoruz. Bu konuda hiç bir zaman tavizkar davranmadık, bazı iş yerlerinde görülen eksiklikler üzerine zabıtamız gereken cezai işlemleri uyguladı. Buradan iş yeri sahiplerinden daha duyarlı olmaları çağrısında bulunuyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için görevimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Biz görevimizi ne kadar iyi yaparsak halkımızda o kadar güvenli ve huzurlu bir yaşam sürer” dedi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.