Boyabat’ta Polis Gençlere Tiyatroyla Mesaj Verdi..

191-1000x688

 

Sinop Emniyet Müdürlüğünce, Boyabat’ta aile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış çocukların gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek olası suçlara karışmaması ve madde kullanımını engellemek amacıyla, uyuşturucu madde bağımlılığını anlatan “Sahte Cennet Sessiz Çığlık” tiyatro oyunu sahnelendi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan “Kuzeyin Parlayan Yıldızları” projesi kapsamında, Yeditepem Sanat Evi’nin katkılarıyla hazırlanan madde bağımlılığını önleme konulu “Sahte Cennet Sessiz Çığlık” tiyatro oyunu Boyabat Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi salonunda saat 10:30 ve 14:00 olmak üzere iki seans halinde oynandı.

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik sergilenen oyunda, aileleri tarafından ilgisiz bırakılan gençlerin madde bağımlılığına bulaşmaları ve uyuşturucunun hayatlarına olan etkisi konu edildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; gençleri madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla bundan sonra da çeşitli projeler hazırlanacağı ve etkinlikler düzenleneceği belirtildi.

Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney oyun sonrası yaprığı açıklamada “Gençleri madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan korumak görevlerimiz arasında yer alır. Hiç bir şey denenerek, test edilerek ve bunun sonunda ağır bedeller ödenerek yaşanmamalı. Biz, size yaşanmış hikayelerden örnekler göstererek, bu ve bunun gibi tehlikelere karşı sizleri korumakla görevliyiz. İnşallah bu tür etkinlikleri daha yaygınlaştırarak halkımız ve gençlerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

44444111116666
17

18
18
22

23

24

19

21
24
31
26
24

25
32

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.