Boyabat’ta Orman Köylülerinin Ulaşım Sorunu Çözülüyor….

orman-koylulerinin-ulasim-sorunu-cozuluyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Sinop’ta 14 orman köyünün ulaşımını kolaylaştıran orman yolunu tamamladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Boyabat’ta tamamlanan Akbelen-Göymütepe orman yolu sayesinde Samsun Vezirköprü’ye bağlı 14 orman köyünün Sinop-Saraydüzü ve Boyabat ilçelerine olan ulaşımı 50 kilometre kısaltıldı.

Boyabat Barajı’nın kıyısındaki köylerin Saraydüzü ve Boyabat’a ulaşımları büyük ölçüde kolaylaşırken, bu yolla vatandaşların baraj gölü üzerinde taşımacılık yapan feribota ulaşımları sağlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bakanlık olarak her zaman orman köylülerinin yanında olduklarını ve bu köylerin faydasına ne varsa yapmaya gayret gösterdiklerini belirtti.

Bakan Eroğlu açıklamasına şöyle devam etti:

“İnşa ettiğimiz bu yol ile Vezirköprü ilçesine bağlı 14 orman köyünün ulaşımını kolaylaştırdık. Yolu 50 kilometre kısaltarak hem zamandan hem de yakıttan fayda sağlamış olduk. Artık bu 14 köyümüz Boyabat Baraj Gölü’nde hizmet veren feribota rahatça ulaşacaklar ve feribotu kullanabilecekler. Orman köylülerimiz için çalışmaya ve faydalarına olan ne varsa yapmaya devam edeceğiz.”

Kaynak : Haberler

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.