Boyabat’ta Okul inşaatı tamamlanıyor…

699-okul-insaati-tamamlaniyor-450x0

Esentepe Mahallesinde inşası devam eden 18 Derslikli İlköğretim Okulu tamamlanıyor.

Toplam 4 bin 103 metrekare alana inşa edilen Esentepe Mahallesi İlköğretim Okulunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

2014 Yılında temeli atılan kaba inşaatının tamamlandığı ince işçiliklerinin devam ettiği okulun 2015/2016 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde faaliyete geçmesi bekleniyor.  Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, daha güzel ve daha modern şartlarda eğitim görmeleri gerektiğini belirten Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz. Gelecek ise okulla başlar. Gençlerimizin daha güzel ve daha modern şartlarda eğitim görmeleri en büyük arzumuz. Boyabat Belediyesi olarak eğitim her zaman birinci önceliğimiz oldu. Esentepe Mahallesi İlköğretim Okulumuz bunlardan biri.

Gerek derslikleriyle, spor salonuyla ve diğer donatı alanlarıyla öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek inşa edilen önemli bir eğitim yuvası olacak. 2015/2016 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde faaliyete geçecek. İlçemize, mahalle sakinlerimize ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.