Boyabat’ta Öğrencilerden Pazarcı Esnafına Çay İkramı….

İlçemiz Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Cuma günü okul yakınında kurulan pazarda satış yapan esnaflara çay ikram etti.

Öğrencileri Bakara suresi 148. Ayet mealinden hareketle okul yakınında cuma günleri kurulan pazarda sabahın soğuğunda tezgahlarını açıp ekmek parası kazanmakla meşgul olan esnaf teyze ve amcalarına çay ikramında bulundu.

Okul Rehber Öğretmeni Ahmet Fatsal eşliğinde 10 öğrenci evlerinden getirdikleri termoslarla dağıttıkları çaylar sayesinde esnaf amca ve teyzelerinin hem içini hem de gönüllerini ısıttılar. İyilikte yarışıp iyilerden olma ve Allah’ın rızasını kazanmaya vesile olması duasıyla yapılan etkinlikte toplumdaki yardımlaşma, kaynaşma, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını geliştirmesi hedeflendi.

Bakara suresini 148. Ayet Mealinde şöyle buyruluyor: “Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Haydi, hep hayırlara koşun, yarışın! Nerede olsanız Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz, Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.” (Diyanet İşleri Başkanlığı Meali)

Haber Kaynak : Sinop Vitrin Haber

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.