Boyabat’ta Off-road Yarışları Bitti, Yankısı Otomobil Sporları Dünyasında Devam Ediyor….

İlçemizde 29-30 Nisanda Yapılan Türkiye Off-road Yarışları 1. ve 2. Etap Yarışlar büyük çekişme heyecan içinde geçti.

Otomobil sporları dünyasında ise yankıları devam ediyor, ralliajansi.org sitesine Konuşan İsmail Ayhan’ın Açıklaması ise oldukça ilginçti.

Boyabat, beni hayal kırıklığına uğrattı

İlk gün üç etapta da problem yaşadık. İlk etapta start aldıktan 300 metre sonra rotilimiz çıktı, ilk etaptan sıfır çektik. Süper Offroad aldık ve ikinci etaba 5 dakika cezalı çıktık. Lastiğimiz patladı, ikinci etaptan da puan alamadık. Üçüncü etapta çok güzel de gidiyorduk; sudan arabanın camı buğu yaptı, ciddi bir takla attık. 4’ün dibinde gidiyordum, sert bir viraj vardı, viraja girdikten sonra geç fark ettim, beton kanal vardı, ona takıldım ve o süratle havada 2,5 takla atıp, tavan üstü kanalın içine düştük. Araba daha yere değmeden, kopilotum Levent havada iken şalteri kapadı. Takla atarken, dedim ki, ‘artık bir dursak’! Durduk çok şükür, ama durduğumuz anda altımızda camdan su akıyordu. ‘Eyvah’ dedim; ‘dereye girdik’!..

İlk gün bunları yaşayınca, haliyle çok büyük hayal kırıklıklarına uğradım. Ama yapacak bir şey yok, bu bir mekanik spor. İlk gün bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık. 22 Ekip arasında, ilk gün ya sonuncu ya da sondan ikinci idim sanırım. İkinci gün dört etapta en iyi zamanlarımı yaptım. Dört etapta da tam puan alacaktık ama ilk gün süper yaptığımız için birinden eksik puanımız oldu. Bu arada arabanın sağlam bir tarafı kalmadı; kaput yok, çamurluk yok, ilk günkü darbeden dolayı ikinci gün amortisör kuleleri koptu, ama yine de ikinci gün en iyi zamanları yaptık. Bu arada bir etapta bir kapıya dokunduk, 10 saniye ceza aldım. Asıl önemlisi, bir de önemli bir badireyi çiziksiz atlattık. Yeni yarışan arkadaşlardan biri, acele ile önümden gitti. Servisten çıktık, starta giderken, O da starta çok hızlı gitti, bir şey unuttu mu, neyse, 1 dakika sonra geri dönerken, kör bir virajda karşılaştık, tapa gaz geliyordu. Ben 20 ile giderken, kafa kafaya kaldık. Ben sağa kırdım direksiyonu, o sola kırdı. Birbirimizi kafa kafaya çarpışmaktan son anda kurtardık ama ilginç olanı, arkadaş bu anı hatırlamadı!

Ben açık konuşmayı seven biriyim, Boyabat’ta hayal kırıklığına uğradım. Yıllardır yarışıyoruz, hep beraber geliyoruz; Sinop etapları her zaman daha keyifli, daha geniş ve daha güzeldi. Boyabat’ın orman etabı ise beni hayal kırıklığına uğrattı, hem sert hem de dardı. Seyirci etabı da çok kırıcıydı, çok araba kaldı. Biz zor kurtardık; ama zaten ilk gün yapacağımızı yapmış, kıracağımız kadar kırmıştık. Amortisörleri, çamuru, kaputu koparttık, yarım yamalak aracımızı finişe getirdik, yine de aracımız sonunda hala nefes alıyordu!  İlk gün çok aksama oldu, startta 1-1,5 saat bekledik. Yine de herkese teşekkür ederim, herkesin eline koluna sağlık. Şampiyonanın şekillenmesi için, daha çok erken. Boyabat’ta belediye başkanına teşekkür ederim. Çok güzel bir organizasyon yapmışlar. Boyabat, normal bir yarıştı, bizim için çok özel bir durumu olmadı. Boyabat’ta çoğu arkadaşımız istedikleri sonuçları elde edemediler. Cemal olsun, biz olalım, Özgür olsun, problemler karşılaşıldı. Yeni arkadaşlar var, onlar biraz renk katıyorlar. Hızlı koşan atın boku seyrek düşermiş, rengi sonra daha net göreceğiz..

Kaynak ; http://ralliajansi.org/

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17043 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.