Boyabat’ta Nihat Hatipoğlu Sevgisi Salona Sığmadı, En-Nezir İzdiham….

Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu,tarafından Boyabat Belediyesi’nin organize ettiği ”EN-Nezir Söyleşi” programı dün akşam Boyabat 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleşti.

Gerçekleştirilen programa Belediye Başkan Vekili Kadir Çeltikci,Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan,İlçe Müftüsü İsa Sağlam,Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Figen Güzel,Boyabat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hüseyin Ceylan,Kamu Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Prof.Dr. Nihat Hatip salondaki vatandaşları ”Allahın selamı,magfireti ve bereketi üzerinizde olsun hepiniz hoş geldiniz diyererek selamladı.

Hatipoğlu konuşmasıda; Sevgili dostlar şuan rebuevvell ayındayız önümüzdeki pazartesi akşamı Hz.Peygamberin dünyayı şereflendiği bir gün rebuevvelin 12’si,Allah bizleri peygamberimizin yolundan şefahatinden mahrum etmesin.

Anne ve babalarımız bizleri birer müslüman evlat olarak yetiştirdiler.Ondan sonrası bize ait bizlerin müslümanca yaşamak atım atmak,Allah’ın huzuruna öğle gitmektir.Rabbim bizlere evlatlarımızı peygamber muhabbeti ile yetiştirmeyi nasip eylesin.

Hatipoğlu salonda bulunan vatandaşlara sizlerden bir söz talep edeceğim.Bana beş vakit namaz kılmak şeytandan uzaklaşmak ve Allah’ın huzuruna Hz.Muhammed’i görmek için beş vakit namaz kılma sözü verirmisniz dedi.Salondaki vatandaşlarda yüksek sesle ” SÖZ” dediler.

Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu salondaki izleyecilerden söz aldıktan sonra Allah şahidiniz olsun hepiniz Allah’a emanet olun diyerek konferans salonundan ayrılarak düğün salonunda bulanan vatandaşları ziyaret ederek onlarla selamlaştı ve hatıra fotoğrafı çektirerek kültür merkezinden ayrıldı.

Kaynak ; Boyabat Gündem Gazetesi

 

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18198 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.