Boyabat’ta Kaderine Terk Edilmiş Köy Yolları….

yolll12

14 Mayıs 2016 Cumartesi günü bir dostumla beraber Keseköy’üne yağmur duasına gitmek amacıyla yola çıktık. Fakat Çorak’tan başlayıp, Yiğren köyleri, Bengübelen, Keseköy, Boyalı, Emiroğlu, Benişli, Yeşilköy, Yazıköy, Engilekin ve diğer bir sürü köye ulaşımı sağlayan ve adına grup yolu denilen yolun halini görünce, hemen fotoğraflarını çekerek paylaşmak istedim.

Yollar resmen mayın tarlasına dönmüş, delik deşik olmuş, hatta bazı su dolu çukurlar var ki içine balık atsan yaşar.

Çorak Köyü’nün hemen üstünde ki, her zaman kazanın olduğu bir çok can alan keskin virajda ise beton mikserinden dökülüp donan kalın bir beton tabakası bir yıldır duruyor.

Yemek esnasında konuştuğum vatandaşlardan öğrendiğim kadarıyla, bu yol yıllardır böyleymiş ve Özel İdare bu köyleri resmen unutmuş durumda. Tabi konuştuklarımın içinde“Ne varmış yolda”cılarla, “Yol yaptı”cılar da yok değildi.

Bu yoldan sorumlu kurum veya kuruluşun umursamazlığı zaten ortada, fakat bu köylerin muhtarları da mı, bu duruma ses çıkarmıyor?

Bildiğim kadarıyla ilçemizde bir de muhtarlar derneği var. Yoksa bu dernek de mi, bazı dernekler gibi sadece aidat toplama işine yarıyor?

Hatırlarsanız bir kaç sene önce yine bu yol hakkında haber yapılmış ve bu yoldan ulaşım sağlanan köyün muhtarları habere, yol bu sene yapılcak diye cevap yazmışlardı, biz bu ALLAH’ın senesi bitmez diyoruz.

Sözün özü kendi köylerine gidecek yolu olmayanlar, belki de hayatlarında bir kez bile geçmeyecekleri İstanbul’daki köprüye alkış tutuyorlar.

Sağlıcakla kalın.

Kaynak: Boyabat Gazetesi

yolll01 yolll02 yolll03 yolll04 yolll05 yolll06 yolll07 yolll08 yolll09 yolll10 yolll11

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18273 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.