Boyabat’ta Gençlerden Muhteşem 19 Mayıs Şöleni……

Gençlik  Şöleni gecesine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erdal Uçar, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Yıldızhan, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, daire amirleri, okul müdürleri,öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunuşu sonrasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Saygın Atinkaya yaptığı konuşmasında :”Sevgili gençler, geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, milli ve manevi değerlerine, özüne ve geçmişine sahip çıkan , gençler yetiştirebilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlerimize armağan etmiştir.

Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.

Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerinde ” Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır “sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.” ifadelerinde bulundu.

Günün anlamına ve önemi ile ilgili şirlerin okunuşundan sonra Gençlik Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan Halk Oyunları ekibi ve Ata Savunma Sanatı öğrencileri gösterilerini sundular.

Gençlik Haftası öncesindeki Gençlik Koşusu, Oryantring ve Santraç müsabakalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesinden sonra Gençlik Merkezi Gitar ve Bağlama kursu öğrencilerinin sunduğu müzik şöleniyle program sona erdi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

6 yorum

  1. One of the leading academic and scientific-research centers of the Belarus. There are 12 Faculties at the University, 2 scientific and research institutes. Higher education in 35 specialities of the 1st degree of education and 22 specialities.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.