Boyabat’ta Fırınlara Ramazan Denetimi Yapıldı….

Boyabat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi ve Boyabat Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe merkezindeki fırınlarda denetim yaptı.

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi , Boyabat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Boyabat Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe merkezindeki fırınlarda asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu, iş yerinde çalışan personelin de temizliği ve kıyafetleri konusunda denetimde bulundular. Ayrıca ekmek ve pideler tartılarak gramajları da kontrol edildi.

Denetim sonrasında eksiklikler tutanakla belirtilip denetim görevlisi ve iş yeri sahibi tarafından karşılıklı imzalanarak uyarıların çözümü için süre tanındı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Usta yaptığı açıklamada ” Bu denetimler rutin denetimlerimizdir.

Amacımız fırınlarımızda ki üretilen ekmek ve pidelerin daha hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şartlarda üretilmesini sağlamaktır. Hem iş yeri şartlarının hem de çalışan işçilerin varsa eksikliklerinin giderilerek halkımızın hijyenik ortamlarda üretilen ekmek ve pide tüketmelerini sağlamaktır. Denetimlerimiz sadece Ramazan ayında değil yıl boyunca devam edecektir ” ifadelerinde bulundu.

Boyabat Haberleri

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.