Boyabat’ta Emniyetten Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim….

Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince denetlenen araçlarda kusurlu görülen sürücülere ceza kesildi.

Boyabat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekiplerince denetimlerde, çocukların can güvenliğini sağlamak, servis araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve araçların belirlenen çalışma kurallarına uyup uymadıklarını gözlemlemek için denetimlerine  devam ediliyor.

Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile Servis Yönetmeliği’nde yer alan hükümler doğrultusunda denetim yaptı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları açıklamada  öğrenci ve rehber öğretmenlerin iniş ve binişlerinde kullanılacak, fren sistemine bağlı olmayan kırmızı ışıklı “Dur” işaretinin bulunmasına, öğrencilerin kolayca yetişebildikleri cam ve çerçevelerinin araçlarda sabit olmasına dikkat edildiğini çocuklarımızın can güvenliğini ön planda tuttuklarını,kusurlu bulunan araç sürücülerine trafik kurallarına uymadıkları gerekçesiyle para cezası uygulanacağını belirttiler.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.