Boyabat’ta Dev Proje “Erenlik Parkı Seyir Kulesi”Hayata Geçiyor…..

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat’ın çehresini değiştirecek dev projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. “Erenlik Parkı Seyir Kulesi” ilçenin simgesi olacak.

Boyabat için ayrı bir özelliğe sahip olan Erenlik Parkının eski ihtişamlı günlerine yeniden geri döneceğini, yapılacak olan “Seyir Kulesi” ile Erenlik Parkının ilçenin simgesi olacağını belirten Çakıcı, “Erenlik Parkı Seyir Kulesi projesi ile Boyabat’ın 360 derece izleneceğini, yapılacak kafeterya ile de hemşerilerimize hoşça vakit geçirebilecekleri yeni bir sosyal alanın kazandırılacağını” belirtti.

 

Boyabat genelinde rutin çalışmaların sürdüğünü buna ilave olarak dev projeleri hayata geçirmek için de gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Yaklaşık 2,5 Milyon TL. ye maliyetli Erenlik Parkı Seyir Kulesi Projemizin yapım ihalesini yaptık. Mart Ayı içerisinde çalışmalara başlayacak olan yüklenici firma ile sözleşme imzaladık.

 

7500m2 lik alanda ilçeye yakışır yeni bir sosyal tesis ve seyir kulesini ilçemize kazandıracağız. Seyir kulesi projesi kapsamında yapılacak olan kafeteryanın, sosyal tesis eksikliğini de büyük ölçüde azaltacağını kaydetti. Belediye Başkanı Çakıcı, “Boyabat’ımızın çehresini değiştirecek dev projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bu projelerden bir tanesi de yıllardır kaderine terk edilmiş Erenlik Parkı.

 

Bu parkı yeniden eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için seyir kulesi projemizi hayata geçiriyoruz, şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.