Boyabat’ta Camları Kırdı, 2 Tabanca 1 Otomatik Tüfek Aldı, Esnaf Diken Üstünde….

14 Nisan 2017 Cuma, Yaklaşık 45 gün önce Boyabat orta çarşıda bir esnaf’tan para isteyerek olay çıkmasına neden olan Rıza A. ve aynı gece Boyabat Yusuf kemal bey caddesinde bir Tüfek satan iş yerinin camlarını kırmak suretiyle içeri girerek otomatik Tüfek alıp çarşı içinde güvenlik güçlerince yakalanmıştı. Güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınan ve Sağlık kuruluşları aracılığı ile Samsun’a sevk edilerek tedavi altına alınan Rıza A.  yaklaşık bir hafta önce Boyabat’a tekrar geldi.

Edinilen bilgiye göre, Psikolojik rahatsızlığı nedeniyle ilaçlarının düzenli kullanması gereken, 3 katlı tarihi evde kimsesi olmadığı için yalnız yaşayan vatandaş ilçenin önemli bir sorunu haline geldi. Kendisiyle ilgilenenolmadığı için ve kendi kendini kontrol edemeyen, İlaçlarını düzenli olarak kullanması gereken fakat düzenli kullanmadığı ve Alkol aldığı için  kontrol dışına çıkan Rıza. A yine dün gece yarısından sonra  av tüfek satan 2  dükkana girdi.

Boyabat orta çarşıda bulunan ve Yusuf kemal bey caddesinde bulunan av tüfek satan iş yerlerinin camlarını kırarak içeri giren psikolojik  sorunlu olan bu vatandaş bir iş yerinden 1 otomatik av tüfeği, bir iş yerinden ise 2 kuru sıkı tabanca aldı. 1 Otomobilinde ön camını parçalayan vatandaşa Olayın Polis merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Boyabat Emniyet güçleri Psikolojik rahatsızlığı olan Rıza A. yakalayıp iş yerlerinden almış olduğu 1 av tüfeği ve 2 kuru sıkı tabancayı elinden aldılar.

 

Boyabat’ta kimsesi olmayan, tedavisi için takip edilmesi gereken Orta çarşı esnafını ve bazı vatandaşları rahatsız ettiği öne sürülen psikolojik rahatsızlığı bulunan vatandaşa kim sahip çıkacak?

Çevreye zarar vermeden yaşamını sürdürmesi gereken bu vatandaşı kim kontrol altına alacak?

Kaynak : Boyabat Haber Gazetesi, Davut Koçyiğit

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.