Boyabat’ta Bu Aile Okulda Yatıp Kalkıyor..

aile2

Boyabat’ın Marufalınca Köyünde bir okulda yaşayan 66 yaşındaki  Satılmış Baykal ve  67 yaşındaki eşi Yeter Baykal sokakta kalma korkusuyla yaşıyorlar. Marufalınca Köyüne kendi evlerini yapmak istediklerini belirten çift “Muhtar bize engel oluyor. 4 senedir hukuki süreç geçirdik” dedi.

“MUHTARLA MAHKEMELİK OLDUK”
Sokakta kalma korkusuyla yaşayan çift, köy muhtarıyla mahkemelik oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan 66 yaşındaki Satılmış Baykal, köye ev yapmak istediklerini ancak buna muhtarın engel olduğunu iddia ederek “Emekli olup çocuklarımı da evlendirdikten sonra köyde yaşamaya karar verdim. Köye geldim ve tapulu evimi yapmak için çalışmalara başladım. Ev yapmak istediğim yere yol olmadığı için yol açtırmak istedik. Yol geçecek yerde muhtarın tarlasından geçiyor. Bu nedenle muhtarla mahkemelik olduk.” dedi.

aile1

 

“MUHTAR BİZE ENGEL OLUYOR”
Baykal “4 yıl süren hukuki süreç sonunda mahkemeyi kazandık. Muhtarın bütün marslarını da karşıladık. Fakat buna rağmen muhtar temyize gitti ve senelerdir bizi uğraştırıyor. Bize engel olmak için her yolu deneyen muhtar ‘size buraya ev yatırmam’ diyor. Şimdi geçici olarak bu köy okulunda kalıyoruz. Mecburiyetten köy okulunda kalıyoruz. Köy okulunun tuvaleti dışarıda seyyar şekilde. Banyosu ise yok.” dedi.

“CANIMIZ TEHLİKEDE”
Sokakta kalmaktan korktuklarını belirten Baykal “Bir ay önce kaldığımız okulun önündeki su deposunu bıçakla delik deşik etmişler. Canımız tehlikede, korkuyoruz. Bizi oyalıyorlar, köy okulunu boşaltmamızı istiyorlar. Şimdi bir tebligat göndermiş. Okulu boşaltın diyor. Biz ne yapacağız. Nerede kalacağız. Muhtar dediğin engel olmaz, yol gösterir. Vali ve Kaymakama dilekçe verdik. Lütfen sesimizi yetkililer duysun. Biz adalet istiyoruz” diyerek dert yandı.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17615 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.