Boyabat’ta Bir Fedakarlık Öyküsü……

boy

Boyabat Belediyesi çalışanı İsmail Çelenkoğlu Amcaoğlu Fatih Çelenkoğlu’na böbreğini bağışladı.İsmail Çelenkoğlu’nun yaptığı bu vefakar davranış, TRT HABER’e konu oldu.

TRT HABER yetkilileri bu fedakarlığı haberleştirmek için Boyabat Kalebağı mesire alanında çekimler yaptı. Çekimlere Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı da konuk oldu.

boy1

Şefik Çakıcı sosyal medya hesabından şu açıklamalara yer verdi. “Belediye personelinden Fatih Çelenkoğlu böbrek rahatsızlığı sonrasında vefa örneği göstererek O SAĞLIKLI DEĞİLKEN BENİM SAĞLIKLI OLMAMIN Bİ ANLAMI YOK! diyerek canından can veren, aynı aileden Amcaoğlu İsmail Çelenkoğlu’nun böbreğini bağışlaması TRT HABER yetkilileri tarafından örnek davranış olarak görülmüş ve TRT HABER ekibi ilçemize gelerek bu örnek davranışı habere taşıdılar. Kendilerine ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Fatih Çelenkoğlu’na şifa diliyor, İsmail Çelenkoğlu’nu da bu örnek davranışından dolayı kutluyorum.”

Öte yandan bağışçı İsmail Çelenkoğlu;”bağış sonrası normal hayatınız devam ediyor,o nedenle herkes bağış yapıp can kurtarmaya katkı versin”açıklamasında bulundu.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16857 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.