Boyabat’ta Babalar Futbol Turnuvası Yapıldı…..

125. Yıl Atatürk Anaokulu Öğrenci velileri arasında “Babalar  Arası Futbol Turnuvası” düzenlendi.  Geleneksel olarak düzenlenen “Kupa Bizim Mutluluk Sizin ” babalar arası futbol turnuvası büyük ilgi gördü.

Turnuva maçında Elma Şekerleri sınıfı ile Kelebekler sınıfı karşılaştı. Maç Elma Şekerleri sınıfının 16-8 üstünlüğü ile sona erdi. Kaybedenin olmadığı maçta babalar spor yapmanın zevkini çıkartırken, seyirciler güzel bir maç izledi. Öğrenciler ise hem heyecan yaşadılar hem de mücadele ve centilmenliği uygulamalı olarak öğrendiler.

Bu skorla Elma şekerleri sınıfı finale kalarak 10 Mayıs Çarşamba gün ki mücadele etmeye hak kazandı. Boyabat Belediyesi Halı Sahasında saat 19:00 -20:00 arasında final mücadelesine herkes davetlidir. Final maçı sonunda kazanan takıma turnuva kupası ve madalya verilecektir.

Yapılan açıklamada “Havanın yağışlı olmasına rağmen velilerimizin ve çocuklarımızın ilgi gösterdiği turnuvada, amaç çocuklarımıza saygı, hoşgörü ve centilmenliği aşılamak, kazanmanın herşey olmadığını kaybetmenin de dünyanın sonu olmadığını öğretmekti. Babaları, amcaları, dayıları, abileri, dedeleri gibi onlara rol model olacak kişilerin futbol oynayarak bunu göstermelerini istedik. katılan ve izleyen tüm velilerimize ve geleceğimizin mimarları çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” denildi.

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18371 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.