Boyabat’ta Aşçı Yardımcılığı Kursu Büyük İlgi Görüyor….

Bugün 12 Şubat 2018 Salı Boyabat Öğretmenevinde başlayan kursta gerek pratik eğitimlerin, gerekse uygulamalı eğitimlerin verildiği aşçı yardımcılığı kurslarına katılan kursiyerler hem para kazanıyorlar hem de meslek öğreniyorlar.

Konu ile ilgili bilgi veren Usta Öğretici Aşcı Erol Efe Kurs sonunda düzenlenecek sertifikalarla kursiyerlerin kendi iş yerlerini açarak hem aile ekonomilerine hem de ilçe ekonomisine katkı sağlayabileceklerini belirtti.

– “Kursla, yöresel lezzetler gelecek nesillere aktarılacak”

Açılan kurstan 25 ev hanımının yararlandığını anlatan Usta Öğretici Erol Efe, kursta verilen eğitimlerle yöresel lezzetlerin gelecek nesillere aktarılmasının da sağlanılacağını aktardı.

Dengeli beslenme konusunda herkesin bilgi sahibi olması gerektiğine işaret eden Erol Efe, şunları söyledi:

“Özellikle bu kurs bizim için çok önemli. Çünkü ilçemizin damağına hitap eden çok güzel lezzetlerimiz var. İnşallah özellikle yöresel ürünlerimiz olmak üzere, güncel besin değeri yüksek yemeklerin burada eğitimi verilecek. Beslenme çok önemli, insanlarımız günümüzde fast foodlar sayesinde hızlı besleniyorlar ve bunun sonucunda iyi beslenmiyorlar. İnsanlarımız protein, karbonhidrat ve yağ arasındaki dengeyi kurarak beslenmiyorlar.”

Kurslarının 3 ay süreceğini dile getiren Erol Efe, bu kapsamda desteklerini esirgemeyen Boyabat Öğretmenevi Müdürü Duygu Yıldız’a çok teşekkür etti.

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.