Boyabat’ta 17 Yaşında Ki Genç 13 Yaşında Ki Küçük Kızı Kaçırdı…

kaç2

 

kaç1Boyabat’ın Saraaççayı (Yeşilyurt) Köyünde ikamet eden Musa ÖZBAYRAK (17) aynı köyde yaşayan Z. E (13) isimli kız çocuğunu bugün sabah saatlerinde çalışmakta oldukları Boyabat  Tuğla fabrikasında bir işimiz var diyerek kaçırdı.

kaç3

Kızlarının zorla kaçırıldığı haberini alan küçük Z.’nin ailesi olayı jandarmaya bildirdiler. Gün boyu aramalarını sürdüren  Boyabat  Jandarma kuvvetleri  sonunda Musa ÖZBAYRAK’ın kullandığı 57 DU 966 Plakalı araca ulaştılar. Boyabat’ta araç kontrolünden kaçan Musa ÖZBAYRAK ile Boyabat Jandarma ve Polisleri arasında amansız bir takip başladı. Durağan istikametine kaçan Musa ÖZBAYRAK, Durağan girişinde polis koridorunu aştı fakat jandarmanın yolu kapatması sonucu Durağan Jandarma Komutanlığına ait araca çarparak durabildi. Aracın durdurulmasıyla yapılan operasyonla küçük kız araçtan kurtarıldı.Musa ÖZBAYRAK ise tutuklanarak Durağan İlçe Emniyet binasına alındı.

Failin yakalandığı haberini alan kızın ailesi ve Boyabat Saraaççayı köylü vatandaşlar olay yerine akın ettiler. Kaçırma sırasında kullanılan ve jandarma aracın çarparak durabilen araç aile ve köylüler tarafından saldırıya uğradı. Öfkeli kalabalık tarafından aracın camları kırıldı. Çıkan arbede esnasında jandarma ve polis öfkeli kalabalık yatıştırmakta güçlük çekince polis havaya ateş açmak zorunda kaldı.

Öfkeli kalabalık uzun süre Musa ÖZBAYRAK’ın kendilerine verilmesini istediler. Durağan Devlet Hastanesinden doktor ve hemşirelerden oluşan bir heyet İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek küçük kız çocuğu ile görüştüler ve rapor hazırladılar.

Küçük Z.’nin ailesi kızlarının kendilerine teslim edilmesini istedilerse de Durağan Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gerekli tahkikatlar sebebiyle kız ailesine teslim edilmedi.

Gece geç saatlerde Boyabat Emniyetine sevk edilen Musa ÖZBAYRAK bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı…

Video Haber İzle…

Kaynak : Durağan Haber

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18316 makale
Boyabat Gündemi

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.