Boyabatspordan Flaş Basın Açıklaması..!

Boyabatspor Kulübü Başkanı Orhan Sönmez bir basın açıklaması yaparak geçtiğimiz sezonun bir değerlendirmesini yaptı. Orhan Sönmez yaptığı açıklamada sezon içinde birçok zorluklara göğüs gerdiklerini ve içinde bulundukları şartlara göre başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını, gelecek sezonda daha başarılı sonuçlar elde etmeye çalışacaklarını  söyledi.

Tüm zorluklara göğüs gerdik

Başkan Sönmez “Dört sene aradan sonra Boyabatspor olarak lige katılmaya karar verdiğimizde lisanslı bir tane oyuncumuz vardı. Formadan tutun da krampona kadar bu sporu yapabilmek için gerekli hiçbir malzememiz yoktu. Sezon başlamadan bir ay önce ve sezon başladıktan sonra gerek sporcu anlamında gerekse malzeme anlamında eksiklerimizi yavaş yavaş tamamladık.” dedi.

Son haftalara kadar zirve mücadelesi verdik

Sinop Amatör Küme mücadelesinin de bir değerlendirmesini yapan O rhan Sönmez büyük zorlukların üstesinden geldiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Son haftalara kadar zirve mücadelesi verdik. Amatör ligde şampiyonluk şansımızı son haftalara kadar taşıdık. Karşımızdaki rakipler bütçe olarak bizim en az üç katımız oldukları halde onlarla başa baş dişe diş bir mücadele sergiledik. Bu mücadele bize destek olan herkese  teşekkür ederiz. “

Son haftalarda konsantrasyonumuzu kaybettik

Ligin son haftalarında konsantrasyon kaybına uğradıklarını söyleyen Başkan Sönmez sözleri şöyle sürdürdü: “Yıllar sonra lige katılırken çektiğimiz maddi ve manevi zorluklar, yönetim ve sporcu bazında çeşitli yorgunluklara sebep oldu. Bu arada hakemlerin yanlış yönetimleri yüzünden hak etmediğimiz puan kayıplarına uğradık. Bütün bunlar bizim konsantrasyonumuzu olumsuz etkiledi. “

Kimse umudunu kaybetmesin

Boyabat ve Boyabatspor sevdalılarının “gelecek sezon nasıl olacak” şeklindeki sorularının önemli fakat aşılmaz sorunlar olmadığına dikkat çeken Orhan Sönmez “gelecek için daha umutluyuz” diyerek şu değerlendirmede bulundu:

“Ligde mücedele ettiğimiz tüm rakiplerimize gerek idare ve gerekse belediyelerce büyük destek verilmektedir. Aynı desteğin bize de sağlanması durumunda bugünkü düzeyimizden çok daha iyi duruma gelebiliriz. Bu konuda idarecilerimizden ve belediyemizden  destek anlamında bazı sözler aldık. Bu sözlerin yerine getirileceğine gönülden inanıyoruz. Eğer bu destek bize verilirse daha başarılı sonuçlar alabiliriz. Kimse umudunu kaybetmesin. 

En büyük Boyabat ve Boyabatspor..!

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.