Boyabat’lılara Müjde, Yeni Oto Park Alanı Hizmete Girdi……..

Boyabatlılara Müjde Yeni Oto Park Alanı Hizmete Girdi
Boyabat Belediyesi Boyabat Meydan Projesini hayata geçirmek için hazırlıklar yapmaya başladı. Yapılan hazırlıkların ilk aşaması ise “Hal Yeri”nin taşınması.

Halyeri bilindiği gibi Pazartesi günleri pazar yeri olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden de esnaf açısından hal yeri oldukça önemli bir yere sahip. İşte bu durumdu da gözönünde bulunduran Boyabat Belediyesi yetkilileri hal yeri esnafını hemen pazar sokağının kenarında yer alan Maviş Sitesinin önünde ki boş olana taşımaya karar verdi.

Bu konuyla ilgilide çalışmalara hemen başlandı. Hatırlanacağı gibi geçen günlerde bu çalışmayı sizlere haber olarak sunmuştuk. Bu kapsamda direk yerleri hazırlandı betonlar döküldü ve çelik demir iskeletleri alana getirildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre ise en kısa zamanda bu alan hal yeri esnafının hizmetine sunulacak.

Ancak sözkonusu alan pazara gelen vatandaşlar için otopark hizmeti görüyordu. Ayrıca Boyabat Belediye Başkanı Demokrasi Nöbeti esnasında yaptığı kısa bir konuşmada “Boyabat Meydan Projesi”nin yer tesliminin müteahite yapılacağını müjdelemişti. Dolayısıyla yoğun bir şekilde halk tarafından otopark olarak kullanılan Eski Otogar bölgesin de çalışmalar nedeniyle park sıkıntısı çıkacağı öngörüldü.

İşte bütün bu durumlardan dolayı Boyabat Belediyesi tarafından kullanılan binanın hemen yanında yer alan boş arsa vatandaşın otopark olarak kullanılması için hazır hale getirildi. Bu kapsamda bir kaç gün boyunca alanda gerekli zemin düzenlemeleri yapılarak kullanıma hazrı hale getirildi. İşte Boyabatlıların yeni otoparkı…

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18247 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.