Boyabatlı İnşaat Mühendisi, Metin Bozkurt’un İkinci Önerisi…….

0828metinbozkurt

Sayın Kaymakamım, Belediye Başkanım, AK Parti, CHP ve MHP yöneticileri, bir önceki yazımda, Boyabat’ın dört ana sorunun tespit etmiştim. İlk olarak içme suyu konusundaki tesbitimi ve önerimi yazmıştım.

Bu konuda siyaset yapmadan, şahıs veya kurumları eleştirmeden, siyasi partilerin yönetimlerine ve kurum idarecilerine seslemiştim.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, sana amcasının diye sesleniyorum, müteahhitlik hem baba mesleğin, hem kendi mesleğin, bu işlerde yoğruldun, halen de bu işlerin içindesin, bu işi gözünde büyütme, hafife de alma, şu güzel memleketin içme suyu sorununu kökten çözelim. Belediyeye de hiç bir maddi yük getirmeyelim. Bu konular Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın ilgi alanının dışında olduğu için sana sesleniyorum.

Asrın projeleri diyorsunuz, yanınızdayım, yapılan güzel şeyleri destekliyorum, Boyabatımıza yakışır diyorum, ama içme suyu konusunda önerimi yaptım. Hava kirliliği ile önerimi yazımın altında yapacağım. Bir sonraki yazımda imar durumu ve birinci deprem kuşağındayız, kentsel dönüşümü önereceğim.

Hava Kirliliği

Kış geliyor, kapıya dayandı. Soba ve Kaloriferler yanmaya başladı. Boyabat’ta ki hava kirliliğinden, yani bacalardan çıkan dumanlardan dolayı, yaşlı, genç, çocuk kısaca hepimiz zehirleniyoruz, insanlar soluk alamıyor.

Hava kirliliği konusunda Kaymakamızın bir çalışma içinde olduğunu duydum.

Buna çare olacak benim önerilerimi de sizinle paylaşıyorum.

1- Binaların bacalarına sulu filtre takılması.
2- Kalitesiz ve kötü kömür yakılmaması.
3- Binaların baca yüksekliklerinin çatı seviyesinin üzerine çıkarılması.
4- Bacaların temiz tutulması
5- Boyabatımızın Kalebağı ve Topalçam Tepesi’nden hava sirkülasyonunun sağlanması.

Sayın yöneticiler bunlar çok pahalı ve zor işler değil.

Bu önerilerim halkımızın ve yöneticilerimizin takdirinedir.

Metin Bozkurt
İnşaat Mühendisi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.