Boyabatlı İmam Hatip Öğrencilerine Güzel Proje, “Babamla Cami deyiz” …

Fatih sultan Mehmet İmam Hatip ortaokulu “Namaz ve Hayat” üst başlığıyla başlattığı namaz seferberliğinde 2 projeyi hayata  geçirdi.

Bunlardan biri olan “Babamla Camideyiz” isimli proje kapsamında okulun komşu camisi olan çamlıca camisinde her perşembe akşam namazında öğrenciler babalarıyla birlikte camiye geliyor. Okul idaresi ve öğretmenlerinde katılımıyla kılınan akşam namazının ardından okulda velilerle çay ve ikramlar eşliğinde muhabbet ediliyor.

Katılımın her geçen hafta arttığını belirten Okul Müdürü Halil Gündoğdu Öğrencilerimizde namaz bilincinin oluşması ve namazın hayatın merkezine yerleştirilebilmesi açısından velilerimizinde katılımıyla beraberce kılınan namazın ve muhabbetin önemli olduğunu ayrıca kurum kültürü oluşturma, okul aile birlikteliğini güçlendirme ve çocuklarımızın inançlı ve erdemli yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla böyle projelere devam edeceklerini söyledi.

Veliler ise bu vesile ile hem çocuklarıyla camiye gitmenin sevabını elde etmenin, hem de öğretmenlerle çocuklarının durumları görüşüp eğitim konularında sohbet etmenin fırsatını yakaladıkları için son derece mutlu olduklarını belirttiler.

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortuokulu Okul Aile birliği Başkanı Cemil Zehir böyle güzel projeler dolayısıyla okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ettiğini belitti. Öğrencilerse babalarıyla birlikte namaz kılmanın güzelliği yanında arkadaşlarıyla eğlenmenin tadını çıkardılar.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17038 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.