Boyabatlı “Hasan” Kazandığı Ödülü Mehmetçik Vakfına Bağışladı….

İstiklal Marşının Kabullünün 98. Yılı Kutlama Programı, Boyabat 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Hızı Hasan Bayrak yarışmada dereceye girerek bir gram altın ödül aldı. Ödülünü Mehmetçik Vakfına bağışladığını açıklayan MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Şükrü Kaya açıklamasında “Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı şiir 12 Mart 1921 günü milli marşımız olarak kabul edildi. Yapılan yarışmada 500 lira ödülü almayan M.Akif Ersoy ödülü Kızılay bünyesinde, kadın ve çocuklara iş öğreten ve cepheye elbise diken Darü’l-Mesâi Vakfına (İş Evine) bağışladı.

Bu davranış üzerine bugünde Boyabat Kültür Merkezin’de yapılan anma programında ortaokullar arası İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan Atatürk Ortaokul 8.sınıf öğrencisi olan onur duyduğum Hızır Hasan Bayrak almış olduğu altın ödülünü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

Boyabat MHP Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Ümmet Bayrak kardeşimizi de böyle bir evlat yetiştirdiği için kutluyorum. Başarılar temenni ediyorum.” dedi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18316 makale
Boyabat Gündemi

5 yorum

  1. Крупный учебный и научно-исследовательский центр Республики Беларусь. Высшее образование в сфере гуманитарных и естественных наук на 12 факультетах по 35 специальностям первой ступени образования и 22 специальностям второй, 69 специализациям.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.