Boyabatlı Gençlere 15 Temmuz Şehitlerine Duygularını İfade Etme Fırsatı Ve Ödüllü Yarışma…..

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker, polis ve sivillere hitaben yazılmak üzere “Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine” yarışması düzenlendi.

Yarışmaya Başvuru Koşulları 

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine adlı yarışmaya, 14-29 yaş arasındaki tüm gençler katılabilecek.

Gençler, yarışmaya http://genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr adresi üzerinden kimlik bilgileri ile 15 Şubat’a kadar mektup yazarak başvuru yapabilecek.

Yarışma, “14-17”, “18-21”, “22-29” yaş kategorilerinde düzenlenecek. Dereceye girenlerden birinciye, ultrabook, ikinciye dizüstü bilgisayar ve üçüncüye akıllı telefon verilecek.

Dereceye giren gençler ayrıca Gençlik Haftası’nda Ankara’ya getirilerek temsilci gençlerin programına katılacak. Yazdıkları mektupları devlet büyüklerine verme fırsatı yakalayacak.

Yarışmanın sonuçları 15 Nisan 2017 tarihinde “www.gsb.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

Yarışmacıların mektuplarını  A4 kağıdına en az 70 kelime olacak şekilde yazdıktan sonra aynı kağıdın arkasına kişisel bilgilerini yazmaları gerekmektedir. Bu mektupları ile Boyabat Gençlik Merkezine başvuran gençlerin eserleri pdf formatında siteye yükleme yapılacak.

Ancak isteyen katılımcılar bu  yükleme işlemlerini kendileri de yapabileceklerdir.

 

(Visited 13 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.