Boyabat Y. Topçu YBO’ya Karikatürde İtalya’dan “Dünya Birinciliği”……..

dbe26cje (1)6

YBO’lu Abdulhakim’e  İtalya’dan “Dünya Birinciliği”

Karikatürün “Dünya Birincisi” Boyabatlı Abdulhakim Orhanoğlu

Dünya Savaş Dilini Konuşurken, O, Barış Karikatürüyle “Dünya Birincisi” Oldu…

İtalya’da Spilimbergo Ortaöğretim Enstitüsü tarafından geçtiğimiz Şubat ayında 20.’si gerçekleştirilen “Barış ve Hoşgörü” konulu uluslararası karikatür yarışmasının sonuçları açıklandı… Ortaokullar kategorisinde Yaşar Topçu YBO’lu Abdulhakim Orhanoğlu “Dünya Birinciliği”ni kazanırken… Aynı kategoride yine YBO’dan Cennet Külcü de “Başarı Ödülü”nün sahibi oldu.

Birkaç yıldır Görsel Sanatlar Öğretmeni-karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu ile resim ve karikatür çalışmalarına katılan Abdulhakim ve Cennet’in daha önce de ulusal ve uluslararası ödülleri bulunuyordu… Abdulhakim Orhanoğlu ikinci kez “Dünya Birincisi” olurken, okuluna da 7. “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandırmış oldu.

Çocuklar arasında yapılan dünyanın en uzun soluklu ve en prestijli karikatür yarışmasında binlerce katılımcı arasından Dünya Birinciliği’ni ve Başarı Ödülü’nü kazanan öğrencilerimizin ödül töreni 19 Kasım 2016 günü İtalya’da gerçekleştirilecek… Kendisi de Dünya Birincilikleri kazanan Eğitimci-karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu ile üç yıldır resim ve karikatür çalışan Abdulhakim Orhanoğlu bu yıl Yalova Sosyal Bilimler Lisesinde, Cennet Külcü de Boyabat Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrenimlerini sürdürüyorlar

dbe26cje (1)5 dbe26cje (1)4 dbe26cje (1)3 dbe26cje (1)2 dbe26cje (1)1

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.