Boyabat Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Genç’in Oda Seçimlerine İlişkin Basın Açıklaması yaptı…

 
Odamızın organ seçimleri, 5174 sayılı Kanun gereğince olağan takviminde Ekim-Kasım ayları içerisinde tamamlanacaktır. Bu hususta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden seçim sürecinin başlatılmasına ilişkin yazının tarafımıza ulaşmasının ardından Yönetim Kurulumuzda yaptığımız istişareler ve ilçe seçim kurulumuz ile gerçekleştirdiğimiz yazışmalar neticesinde seçimlerin 6 Kasım 2022 Pazar günü yapılması kararlaştırılmıştır.
Üyelerimizin kanuni hakları olan seçme ve seçilme haklarının yasalar çerçevesinde şeffaf, hukuki ve demokratik bir ortamda sandığa yansıması adına Odamız tarafından tüm adaylara ve seçmenlere eşit mesafede yaklaşılmaktadır.

Şahsım ve ekibim de dâhil olmak üzere, gerek seçime katılan diğer adaylar ve gerekse seçmenler olarak, Odamıza ve üyelerimize hizmet yolunda makam ve koltukların gelip geçici, bu seçim sürecinin de bir bayrak yarışı olduğunun bilincindeyiz. Yarışın doğasında var olan rekabetinneticesinde üyelerimizin iradesi sandıkta tecelli edecek ve sonucuna hep birlikte saygı göstereceğiz.

Temennimiz, bu sürecin kimsenin birbirini kırmadan, kimse üzülmeden ve seçmenler üzerinde haksız baskılar yaşanmadan tamamlanmasıdır. Nihayetinde seçimler bitecek, hayat olağan akışına dönecek, arkadaşlık ve dostluk her zaman galip gelecektir.
Bu vesile ile seçimlere katılan herkese başarılar diliyor,sonuçların Odamız, üyelerimiz ve ilçelerimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Abdullah GENÇ
Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı
Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi