Boyabat Meydan Projesinde Büyük Adım Hal Yerinde Yıkıma Başlandı…….

Boyabat Belediyesi tarafından Şehir Meydanı Projesi kapsamında sebze halinde yıkım çalışmalarına başlandı.

23 Ağustos 2016 Salı gününden itibaren Boyabat Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler tarafından tenteleri sökülüp, yıkım çalışmalarına başlandı.

Şehir merkezinde böylesi çirkin bir görüntü Boyabat’ımıza ve esnafımıza yakışmıyor diyerek görüş belirten Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,“Yaklaşık 20 yıl önce faaliyete geçen kapalı pazar yeri, zamanında yapılan çok güzel bir proje olmasına rağmen günümüz itibariyle ihtiyaca cevap veremeyen, işlevselliğini yitirmiş bir mekan haline geldi. Bu yüzden şehrin merkezindeki bu mezbelelik görüntüyü ortadan kaldırmak maksadıyla yeni hal projemizin de startını verdik. Burada gerçekleştireceğimiz Meydan Projesi kapsamında sıkıntı yaratan sebze halini bu alandan kaldırıyoruz. Şuan ki mevcut halin olduğu yerde meydan projesi hayat bulacak. Şehir merkezinde böyle bir çirkin görüntü Boyabat’a ve esnafımıza yakışmıyor, insanımız; meydanın da en güzeline, hal yerinin de en güzeline layık. Bu doğrultuda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz “ dedi.

Meydan Projesinin başlanmasına sayılı günler var

Başkan Çakıcı, meydan projesi ile ilgili olarak da şunları söyledi; “Meydan Projesi ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hal yeri esnafımızın yeni yerine taşınması ile alanda çalışmalara başlayacağız. Müteahhit firmaya yer teslimini yaptık. Önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak ve hızla devam edecek” dedi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.