Boyabat Kent Konseyi Toplandı, Boyabatın Sorunları Konuşuldu….

Pazartesi günü  yapılan toplantıya; AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Oktay Çavdar, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, kurum müdürleri, muhtarlar, dernek ve meslek odaları başkanları katıldı.
Başkan Çakıcı açıklamasında ; Toplantıya katılım yapan herkese teşekkür ediyorum. Boyabat hepimizin. Hep birlikte Boyabat’ı inşa edeceğiz.İlçemizi Kültür ve Turizm Şehri olması için çalışıyoruz. Bunların arasında Kent Meydanı, Çocukistan Parkı, 15 Temmuz Şehitler kültür Merkezi, Kolaz Çayı Islahı, Erenlik Parkı, Tarihi Boyabat evleri, Tarihi Orta Çarşı,Boyabat Kalesi,Kasaplar Çarşısı Boyabat turizmi için çok önemli projelerdir.
Başkan Çakıcı; Nisan ayında Türkiye Off-Road Şampiyonasının 2.si ilçemizde düzenlenecek ve 500’e yakın misafiri ağırlayacaklarını ifade etti.  Mayıs ayında Kırkkızlardan bungee jumping , Hıdırellez etkinlikleri olacak dedi.Ayrıca Erenlik Parkına 30 metre yüksekliğinde, terası, lokantası bulunan bir kulenin yapılacağı,ve ilçemizi yarınlara yaşanacak bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.
Nazım Maviş konuşmasında; “Başkanımız Şefik Çakıcı’ya çalışmaları için teşekkür ediyorum. Boyabat hepimizin sevdası. Tarihi olan bir şehir Boyabat. Kültürel ve tarihi zenginliği çok büyük bir yerde yaşıyoruz. Bu zenginliğimizi göz önüne alarak çalışmalarımızı yapmalıyız. 
Tarih, kültür ve medeniyet mirası olan bir Boyabatımız var. Bu zenginlik aynı kalırsa değeri kaybolur. Çok kıymetli bir kent olmak için önemli adımlar atıyoruz.

Boyabat’a yapılacak yatırımları dert etmeyin. Ben hepsini takip ediyorum. Gözünüz arkada kalmasın. Boyabat için yaptıklarımdan gurur duyuyorum. İki gün önce Boyabat Halk Eğitim Merkezini yatırım programınA aldık. Şimdiki Halk Eğitim Merkezini yıkarak çok daha güzel ve modern bir halk eğitim merkezi yapacağız. Hesap vermeye her zaman hazırız.

Doğal gaz konusunda da endişeniz olmasın. Kadınlarımız en güzel ortamlarda yaşamayı hak ediyor. İnşallah kömür kovasından kurtulacağız. Doğal gaz boru hattının kamulaştırması ve ihalesi, inşaatı 2018-2019’da tamamlanacak.

Size karşı olan vazifelerimi yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğim. Başarılarında bana pay çıkaran Başkanımıza da teşekkür ediyorum ama başarı kendisine aittir. Her zaman Başkanımızın, Boyabat’ın yanındayız. Şehrimizi sizlerle yönetmeye devam edeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Boyabat Kaymakamı Aksoy konuşmasında; “Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Boyabat çok şanslı ki Başkanı ve Milletvekili çok çalışıyor. Ne isteğimiz olduysa kendileri yerine getirdiler ve Boyabat kazandı, Boyabatlı kazandı. Biz her zaman vatandaşın hizmetindeyiz. Vatana, millete borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bir hizmet yaptığımız zaman büyük bir haz duyuyoruz. Sizlerin mutluluğu bizlerin mutluluğudur. Tüm kurumlarla vatandaşa hizmet için çalışıyoruz. Kapımız herkese açık.” dedi.

AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız açıklamasında; Boyabat için yapılan çalışmalar hakkında konuştu. Yapılan okullar, yurtlar hakkında bilgi veren Yıldız, Boyabat’ın her alanda büyümeye devam ettiğini vurguladı.

Boyabat 75. yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Uğur Bekir İnebeyli ise yeni hastane binası hakkında bilgi verdi,

Başhekim İnebeyli; “Yeni hastanemiz Nisan ayının sonunda bize teslim edilecek. C sınıfından B sınıfına geçmek için önemli bir adım atılıyor hastanemiz adına. Daha fazla doktorumuz ve personelimiz olacak. 100 yataklı ve modern bir hastaneye kavuşuyoruz. Birçok serviste, birçok branşta hastalarımıza hizmet vereceğiz. Hastanemizde çevre düzenleme çalışmaları da devam ediyor. 3 adet otopark yapılıyor. Yaklaşık 500 araçlık otoparkımız olacak. Bakanlık onayı ile yaz aylarında yeni hastanemiz faaliyete geçecek.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Haber Kaynak : Boyabat Sesi
Foto : Boyabat Belediyesi
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18365 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.