Boyabat Kaymakamı, Fatih Aksoy Sergi Açtı……..

Açılışa İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız,Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Ömer Mazlum,İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya,Boyabat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İbrahim Açıkgöz,Boyabat Öğretmenevi Müdürü Rasim Erdem,Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu,Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi Müdürü Adem Çay,Okul Müdürleri,Öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Şebnem İnan”Tarihi Osmanlı Devleti’ne dayanan, Türkiye için kültürel öneme sahip Hüsn-i Hat sanatını öğrencilerimize tanıttık. Yaklaşık 3 aylık bir çalışmanın sonucu olarak bu sergiyi meydana getirdik. Öğrencilerimiz Hüsn-i Hat sanatını tanıyarak ne kadar önemli bir değer olduğunu gördüler. Öğrencilerimizin el emeği eserlerinin yer aldığı sergimizin açılışına geldiğiniz için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Görsel sanatlar atölyesini gezen protokol öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Ziyaretin sonunda Kaymakam Aksoy, Başkan Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız eserleri sergilenen öğrencilere başarı belgelerini takdim etti.

Sergi açılışı protokol ile öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.