Boyabat Kaymakamı Enver YILMAZ’ın, 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.’ sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Okullarımız, öğretmenlerimiz büyük bir heyecanla sizleri bekliyor. Okullarımızda yeni ufuklara yönelecek, kendinizi her konuda geliştireceksiniz. Unutmayalım ki insanın yaşam çizgisini inandığı değerler belirler. Her zaman iyinin, güzelin, faydalının peşinde koşacağız. Vatan, millet ve bayrak sevgisiyle büyüyerek, ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Şu an size düşen görev, bu hedefler doğrultusunda çalışmak, üretmek ve dünyayla bütünleşmek olmalıdır. Bunun sağlanması için bizler her imkânı sizler için seferber ettik. İnanıyorum ki şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında ileride büyük işler başaracaksınız. Değerlerimizin, kutsiyetlerimizin, zenginliklerimizin farkında olarak yetişeceksiniz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Ülkemizin geleceğinin mimarları olduğunuzdan şüphemiz yoktur. İnanıyorum ki ülkemizin aydınlık yüzlerini yetiştirmede özverili çalışmalarınızı sürdürecek, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında söz sahibi olacak nesiller sizlerin eseri olacaktır.

Kıymetli Velilerimiz,

Her ne kadar eğitim-öğretim faaliyetleri okullarımızda yoğun bir şekilde gerçekleştirilse de eğitimin başladığı ilk yer ailedir. ‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, okul yönetimlerimizle ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı ve onların takipçisi olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 eğitim – öğretim yılının başarılarla dolu geçmesini temenni ediyor, başta okullarımızla yeni tanışan, eğitim yolculuğunda ilk adımı atan yavrularımız olmak üzere tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum.

Enver YILMAZ

Boyabat Kaymakamı

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi

1 geri izleme / bildirim

  1. 2taciturn

Yorumlar kapatıldı.