Boyabat Kaymakamı Enver Yılmazdan 10 Kasım Mesajı…

Adını dünya tarihine yazdıran Türk İstiklal Mücadelesinin Büyük Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde bir kez daha özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

10 Kasım, bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Bunun için, 10 Kasımları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın kaynağı haline getirerek, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelesinde canlarını hiç düşünmeden seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Enver YILMAZ

Boyabat Kaymakamı

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi