Boyabat İmam Hatip Ortaokulundan TEOG’da Büyük Başarı……

Boyabat İmam Hatip Ortaokulundan TEOG'da Büyük Başarı
Boyabat’ta 2012-2013 eğitim öğretim yılında İmam Hatip Lisesi bünyesinde  eğitim hayatına başlayan İmam Hatip Ortaokulu, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. Ayrıca İmam Hatip Ortaokulu ikinci dönem TEOG sınavında Boyabat’ta birinci oldu.

Boyabat İmam Hatip Ortaokulunda 17 Haziran 2016 tarihinde yapılan karne töreninde başarılı öğrenciler ödüllendirildi. Okulu birincilikle bitiren Vahidenur Kayar mezuniyet kütüğüne isimliğini çaktı.

Yapılan karne töreninde kısa bir konuşma yapan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Naim Derelioğlu; “4 yıl önce eğitim hayatına başlayan okulumuzun ilk mezunlarını vermesinden dolayı çok mutlu oldum. Öğrencilerimizin başarısında emeği geçen müdür yardımcımıza ve tüm öğretmen arkadaşlarıma, ayrıca TEOG sınavında gece gündüz demeden çalışan ve rehberlik eden öğretmenlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da öğretmen ve öğrencilerimizin aynı azim ve kararlılıkla çalışarak başarıyı daha da artıracağına inanıyorum.” dedi. Yapılan törenden sonra İlçe Vaizi Bekir Eravcı tarafından şükür duası yapıldı.


İmam Hatip öğrencileri yapılan mezuniyet töreninde kep atarak mezuniyetlerini kutladılar. Mezuniyet gecesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan program icra edildi. Program öncelikle Kurân-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program içerisinde hazırlanan skeçler, ilahiler, şiirler ve tiyatro katılımcıların beğenisine sunuldu. Yapılan etkinlikler katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Sonraki günlerde İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğretmen ve öğrencilerine yönelik olarak okulun bahçesinde bir iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına okulda görev yapan idareciler, öğretmenler ve 8. sınıf öğrencileri katıldı.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18262 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.