Boyabat İmam Hatip Kampüsü İçin İmzalar Atıldı…..

160930_ihl2

 

Yeni yapılacak İmam Hatip Kampüsü ve 450 kişilik kapalı spor salonu için belediye ve milli eğitim el ele verdi.

Boyabat’a yapılacak İmam Hatip Kampüsü’nün ve 450 kişilik kapalı spor salonunun yeri belirlendi.

Boyabat Belediye Meclisi toplantısında oybirliği ile alınan karar ile Belediyeye ait Yıldız Mahallesi Çorak Caddesi’nde bulunan 2530 m2 lik alan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne İmam Hatip Kampüsü ve kapalı spor salonu yapımı için tahsis edildi.

29 Eylül Perşembe günü belediye başkanlığı makamında, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygin Atinkaya yer tahsisi için bir araya geldi. Boyabat Belediyesi İmar İşleri Müdürü Volkan Erbay’ın da hazır bulunduğu toplantı sonrasında, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygin Atinkaya tahsis sözleşmesine imza atarak ilçeye hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Toplantı sonrasında konuşan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Daha önce yeni yapılacak İmam Hatip Kampüsü ve 450 kişilik kapalı spor salonu için  yer talebinde bulunulmuştu. Şimdi yer tahsisi yapıldı” dedi.

17,5 MİLYON’LUK DEV YATIRIM

Yer tahsisi yapılan İmam Hatip Kampüsü ve kapalı spor salonu ile ilgili çalışmaların yakında başlayacağını belirten Başkan Çakıcı, “Boyabat Belediye’si olarak bizlere gelen her talebi ilçemizin menfaatlerine ve uygunluğuna bakarak değerlendiriyoruz. 17,5 Milyon TL’lik dev bir yatırımın ilçeye kazandırılması adına belediye olarak üzerimize düşen ne görev varsa yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu doğrultuda yer tahsisini yaptık. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

160930_ihl3

Kaynak : Boyabat Son Haber

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18273 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.