Boyabat İlçe Sınırına Kadar Sıcak Asfalt Yapılacak..

Kastamonu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, “İlk hedefimiz Kastamonu ve Taşköprü’nün BSK’sını yapmaktır. Daha sonra Taşköprü’den Hanönü, Boyabat sınırına kadar BSK’yı devam ettirmektir.” dedi.

Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’nin bu açıklaması sonucu, Boyabat-Kastamonu Karayolu, Boyabat ilçe sınırına kadar BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) yani halk ağzıyla sıcak asfalt olacak.

Boyabat Gazetesi olarak başta Sinop ve Boyabat’ın siyasileri olmak üzere bütün yetkililere buradan soruyoruz.

Boyabat-Sinop-Kastamonu Kavşağından sonra Kastamonu yönüne BSK’lı yani sıcak asfalt yapılarak Boyabat-Kastamonu Yolunun tamamının sıcak asfalt yapılması  düşünülmektemidir?

Boyabat ilçe sınırında bitecek olan BSK’lı yani sıcak asfaltın Boyabat ilçe sınırından Boyabat-Sinop-Kastamonu Kavşağına kadar olan yaklaşık 20 Km’lik kısmının tamamlanması, bizce gereklidir, ancak Sinop ve Boyabat’ın siyasileri ve yetkilileri için gereklimidir?

Son olarak yaklaşık 20 kilometre olan bu yol eskisi gibi her sene kış ayları bitince tekrar kaplama yapılan, yama yapılan, delik deşik vaziyette devam mı edecek?

Oldukça düşük bir maliyetle yapılabilicek bu yolu, Sinop ve Boyabat’ın siyasilerinin ve yetkililerinin gücü yapmaya yetecek mi, sonucu hep beraber bekleyip göreceğiz.

Kaynak ; Boyabat Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18183 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.