Boyabat İlçe Müftülüğünce Kur’an Kursları yararına kermes düzenlendi……

Hayır hizmetlerinde kullanmak Kur’an ve hafızlık eğitiminin gelişmesi amacıyla düzenlenen kermes 17 Nisan 2017 Pazartesi  gününden 24 Nisan  2017 Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Boyabat Beyazıt Camii (Büyük Camii) yanında kurulu olan çadırda pasta, börek, kıyafet, çay gibi ürünleri sergilendi.
Kermesin  açılışında Merkez Beyazıt Camii İmam Hatibi Muzaffer Kansız tarafından  Kur’an-ı Kerim okudu.

Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam yaptığı konuşmada: “Kur’an ve hafızlık kursları için başlattığımız kermes açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Kısaca Boyabat Kuran kursu  öğrenci sayımızı arttırmak ve bunun için de tesislerimizi genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz.Bu tür hayır işlerinde desteklerini esirgemeyen hayır severlere teşekkür ediyorum.Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”dedi.

İlçe Müftüsü İsa Sağlam’ın konuşmasından sonra İlçe Vaizi Bekir Eravcı tarafında dua  yapıldı.

Konuşmanın ardından Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy , Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesimi sonrası  Kermesi gezen protokol üyeleri tatlı, hamur işi yiyecekler, kıyafetler hakkında bilgi alıp alış veriş yaptılar.

Boyabat halkının yoğun ilgi gösterdiği kermeste tüm ürünler kurs öğrencileri ve öğreticileri tarafından hazırlandı.

Açılışa; Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız,  İlçe Milli Eğitim Müdür V.Osman Özkan, Boyabat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İbrahim Açıkgöz, Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Diyanet-Sen Boyabat Şube Başkanı İbrahim Tekdemir, kurs öğreticileri, Din görevlileri,öğrenciler ve Boyabat halkı katıldı.

Kaynak : Boyabat Bülteni

(Visited 24 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.