Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Köroğlu: “Boyabat Gençliğine Ayrım Yapmadan Hizmet Etmeye Geldik”

Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğüne atanan Hüseyin Köroğlu’nu Boyabat Bülteni olarak makamında ziyaret ettik.

Gençlik Merkezi Müdürlüğüne atanan Hüseyin Köroğlu Kimdir?
12.06.1969 Boyabat  doğumlu olup,İlkokuldan sonra Hafızlık eğitimini tamamladı. Boyabat İmam Hatip Ortaokulunu bitirerek akabinde Boyabat İmam Hatip Lisesini tamamladı.
14.09.1991 tarihi itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığında  İmam Hatip olarak göreve başladı.
13.01.2001 tarihi itibariyle Mısır El-Ezher Üniversitesini daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Programı 05.05.2011 yılında ise  19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Denkliğini tamamladı.Boyabat İlçe Müftülüğünde İmam Hatip olarak görev yaparken  Boyabat Gençlik Merezi Müdürlüğüne atandı.Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu  Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Köroğlu çeşitli dönemlerde özellikle 28 Şubat sürecinde zaman zaman bazı sıkıntılarla karşılaşmıştır. 28 Şubat sürecinde  El-Ezher Üniversitesi İslami ve Medeni Hukuku bölümü mezunu olmasına rağmen diploma denklikleri iptal edilmiş. Bu sıkıntılı durumlar karşısında hiç bir zaman yılmamış,en mahrumiyetli yerlerde zor şartlarda görevini en iyi şekilde yapmaya gayret etmiştir.

Son zamanlarda hakkında çıkan kendi şahsıyla ilgili eleştirilerede net  cevabı ise;

KAVGA ETMEK İÇİN DEĞİL KUCAKLAMAK İÇİN BU GÖREVDEYİZ

Biz hiç bir zaman kimseyle herhangi bir tartışma içerisinde değiliz ve olmayız. Rabbim bu görevi bize nasip etti ve bu kurumun gençlere yönelik programlarını, programların akışı içerisinde  hızla devam ettirmek için canla başla çalıştıklarını belirtti.


Adının artık devam eden projeler ve bundan sonra yapacağı projeler ile anılacağından emin olduğunu belirten Köroğlu ”Boyabat evladı olarak bu çatı altında projelerimizle burdaki gençlerimize  faydalı olmaya çalışacağız, bizim en büyük mükafatımız bu olacaktır. Ayrıca mesai saatine göre değil Gençliğimizin programlarına göre mesaimizi belirliyoruz ve bu gençlik için ne kadar fazla çalışsak o kadar huzurlu oluyoruz.”dedi.

Gençlik merkezinde birbirinden güzel devam eden projeleri olduğunu belirten Köroğlu konuyla ilgili şunları söyledi; ”Gençlik ve Spor Bakanlığı Boyabat Gençlik Merkezinde Atölye ve Kulüp çalışmaları kapsamında Dini İlimler Atölyesi (Kuran- Kerim Temel Dini Bilgiler), Değerler Eğitimi, Kişisel Gelişim,  İşaret Dili, Gitar, Bağlama, Anlayarak Hızlı ve Etkili Okuma, Hızlı Klavye ve Satranç eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerden  10-29 yaş aralığında kişiler yararlanmaktadır.
Ayrıca   Gençlik ve Spor Bakanlığının ülke genelinde düzenlediği Tiyatro, Şiir, Ecdada Mektup ve Şarkı yarışmaları devam etmektedir. Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerin yanı sıra gezilerde düzenlenmektedir. Ayrıca her “Gençlik Merkezinin Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi kapsamında her ay İHH’nın Ziraat Bankası Hesabına 100 TL yatırılıp Yetimlere ulaştırılmaktadır.”


Kurum içerisinde Gençlik Merkezinin diğer çalışanlarından Gençlik Lideri  Mustafa Demircioğlu’nu ziyaret etme fırsatımız oldu.


Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu İlçe Müftülüğü İş Birliğiyle Sabah namazı buluşması kapsamında 7 Ocak 2017 Cumartesi Kargatepe Camiinde sabah namazı buluşması gerçekleştirileceği belirtti.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18371 makale
Boyabat Gündemi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.