Boyabat Gazidere Çayı Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor……

kolaz
Boyabat Kolaz Çayı’nın ıslah çalışmaları devam ediyor. Yıllardan beri el dokunulmayan Kolaz Çayında hummalı bir çalışma yürütülüyor.
Boyabat Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü’nce yapılan protokol sonrasında, Kolaz Çayı’nın ıslah çalışmalarına başlandı.
Yıllardan beri ıslah çalışmaları yapıldı yapılacak denilen, ilçenin güzelliğiyle örtüşmeyecek çirkinlikte görüntülere sebep olan Kolaz Çayı’nın ıslahı vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.
Kimsenin bir türlü cesaret ederek giremediği Kolaz Çayı Belediye Başkanı Çakıcı‘nın; dirayetli, kararlı ve girişkenliği sayesinde temizlenerek Boyabat’lıların etrafında çayını yudumlayacağı, sevdikleriyle boş zamanlarını geçirebileceği, yürüyüş ve bisiklet gezilerinin yapılabileceği güzel bir mekan haline getirilecek.
Başkan Çakıcı‘nın yakından takip ettiği Kolaz Çayı’nın ıslah edilmesi çalışmalarında, çay yatağında düzenleme çalışmaları DSİ tarafından hızla yürütülüyor. DSİ yetkilileri temizleme, istinat duvarı ve zemin düzenleme çalışmalarına köprü altında devam ediyor.
Kolaz Çayı ıslah çalışmalarına hava şartlarına bağlı olarak  kış mevsiminde de devam edileceği belirtiliyor. 

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.